Akcesoria do smartfonów – jak podnieść funkcjonalność telefonu

Nowoczesne smartfony dają coraz więcej możliwości wykorzystywania ich w celu ułatwiania wielu dziedzin życia. Jednak wciąż ich funkcjonalność znacząco podnoszą dodatkowe akcesoria. Dowiedz się, w co warto się zaopatrzyć, by Twój smartfon mógł towarzyszyć Ci zawsze i wszędzie oraz byś mógł wciągnąć z niego maksimum możliwości.

Zacznij od ochrony

Ceny smartfonów potrafią zadziwiać, dlatego też nie warto ryzykować ich uszkodzenia lub nawet zniszczenia w wyniku działania mechanicznego (uderzenia czy upadku). Wiele osób kupuje etui na telefon jednocześnie z nowym smartfonem. Wynika to z faktu, że nowoczesne smartfony ustępują wytrzymałością telefonom sprzed kilkunastu lat. Dlatego warto dbać o nie od samego początku. W kwestii etui do wyboru masz:

  • skórzane kabury,
  • skórzane pokrowce z klapką,
  • silikonowe, gumowe lub plastikowe plecki,
  • materiałowe wsuwki,
  • etui sportowe.

Szkło hartowane – chroń ekran

W nowoczesnych smartfonach ekran zajmuje niemal sto procent powierzchni przedniego panelu. Dlatego zanim zaczniesz używać nowy telefon, najpierw naklej na niego szkło hartowane, najlepiej o twardości H9, która ochroni ekran przed zarysowaniami przez nawet najtwardsze materiały.

Etui dla aktywnych – korzystaj ze smartfona w czasie uprawiania sportu

Biegasz, jeździsz na rowerze, a może nurkujesz? Nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać ze smartfona w czasie uprawianiu sportu. Mierz swoje osiągnięcia, licz czas, zapisuj trasę – to wszystko umożliwią Ci nie tylko funkcje smartfona oraz zainstalowane aplikacje, ale też sportowe etui. Wybierz etui na ramię, które wygodnie utrzyma telefon bez żadnego krępowania ruchów. Na rower możesz sięgnąć po saszetki z dotykowymi foliami, które pozwolą korzystać z telefonu podczas jazdy. Nurkujesz? Sięgnij po etui wodoszczelne, dzięki któremu zrobisz niezapomniane zdjęcia pod wodą.

Słuchawki – słuchaj muzyki i prowadź rozmowy

Słuchawki do telefonu to akcesorium niezbędne do tego, by w pełni wykorzystać potencjał smartfona. Wykorzystasz je oczywiście do słuchania muzyki, jednakże pamiętaj o tym, że w zatłoczonych miejscach niekiedy trudno jest prowadzić rozmowy. Słuchawki z mikrofonem znacznie to ułatwiają. Ze smartfonem możesz używasz zarówno słuchawek nausznych, jak i dousznych. W zależności od tego czy w Twoim smartfonie znajduje się gniazdo słuchawkowe, możesz użyć słuchawek przewodowych lub bezprzewodowych, które łączą się z telefonem za pomocą Bluetootha.

Selfie sticki

Jednym z najważniejszych aspektów nowoczesnych smartfonów są coraz wyższej jakości aparaty fotograficzne, dzięki którym do użytku amatorskiego w zasadzie nie potrzebujemy już osobnych aparatów. W czasie wakacji każdy marzy o zdjęciu na tle pięknych pejzaży czy zabytkowej architektury. Pomagają w tym selfie sticki, dzięki którym możemy wykonywać sobie zdjęcia bez pomocy innych. Kijki do selfie posiadają zdalne spusty, dzięki którym zrobisz zdjęcie za pomocą jednego kliknięcia przycisku na rączce sticka.

Akcesoria samochodowe

Potrzebujesz telefonu w czasie jazdy? Nie możesz pozwolić sobie na odrzucenie rozmowy czy niekorzystanie z map? Słuchawki Bluetooth, zestawy głośnomówiące, ergonomiczne uchwyty oraz ładowarki samochodowe pozwolą Ci bezpiecznie korzystać z telefonu nawet w najdłuższej trasie.