Czy psy powinny nosić ubranka dla zwierząt

Większość osób śmieje się z pomysłu ubierania psiaka w ubranka, niektórzy właściciele psów są również sceptyczni co do pomysłu zakładania odzieży swoim psom.

Jednak wiele osób zauważyło, że gwałtowny dreszcz lub mroźne temperatury w zimie mogą zaszkodzić ich pupilom, spowodować przeziębienie lub problemy ze stawami. Jednak nie wszystkie psy muszą nosić ubranka, takie jak sweterki, kurtki czy płaszczyki. Oczywiście, naturalna sierść psa zapewnia izolację i ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Ale niektóre psy, takie jak szczenięta, starsze psy, oraz rasy krótkowłose i małe pieski mogą potrzebować dodatkowego ciepła zimą ze względu na cieńsze warstwy sierści lub brak podszerstka. Płaszcze i kurtki dla psów są świetną odzieżą do utrzymywania ciepła i suchości większości krótkowłosych ras i małych psów zimą. Chihuahua, molosy, czy charty są podatne na działanie czynników atmosferycznych, więc muszą nosić kurtkę lub sweter dla psa podczas spacerów, aby zachować zdrowie, radość i ciepło w zimne dni. Nie wszystkie psy są genetycznie przystosowane do zimnych środowisk, w których się znajdują. Takie psy zawsze będą czuły się niekomfortowo w mroźnych temperaturach zimy. Psy z chorobami lub starsze i osłabione mogą również skorzystać z dodatkowego ciepła, jakie zapewniają im ubranka dla psów. Czy psy powinny nosić ubranka dla zwierząt

Nie wszystkie psy muszą nosić kurtki czy swetry dla psów.

Na przykład rasy takie jak malamut, husky syberyjskie, akity, nowofundlandy, a nawet terriery wyjątkowo dobrze radzą sobie w chłodne dni ze względu na ich gruby podszerstek. Dlatego musisz przeprowadzić wystarczające badania dla swojej rasy swojego psa, aby określić, czy konieczne jest założenie ubrania w chłodne oraz deszczowe dni. Psie ubranka kupisz na stronie https://wyspazwierzat.pl/ubranka-dla-psow-237. Jeśli jednak zauważysz, że twój psiak czuje się nieswojo w wyniku noszenia ubranek, nie zmuszaj go do tego. Płaszcze dla psów nie są przeznaczone tylko dla małych ras. Charty, Whippety czy Cane Corso mogą również skorzystać na noszeniu płaszcza czy kurtki dla psa, które zapewniają ciepło i ochronę przed wilgocią.