Dlaczego warto skorzystać z jogi twarzy?

Joga twarzy jest naturalną i bezpieczną alternatywą dla liftingu i innych inwazyjnych zabiegów odmładzających.

Ćwiczenia twarzy pomagają napiąć mięśnie, co pomaga zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek, tworząc jędrniejszy, bardziej młody wygląd twarzy. Zabiegi kosmetyczne, które pomagają w napinaniu skóry twarzy, mogą być bardzo drogie i inwazyjne, ale joga twarzy nic nie kosztuje, nie potrzebujesz również żadnych urządzeń czy sprzętu, wystarczą twoje własne dłonie. Chociaż wyniki nie są tak natychmiastowe, jak podczas korzystania z chirurgii plastycznej, joga twarzy pozwoli ci zaoszczędzić dużo pieniędzy i czasu. Zdecydowanie warto spróbować jogi twarzy, jeśli chcesz wyglądać na młodszą i bardziej wypoczętą.

Dlaczego warto skorzystać z jogi twarzy?

Jakie są efekty jogi twarzy?

Podobnie jak tradycyjna joga, joga twarzy może być bardzo kojąca, relaksująca i terapeutyczna. Zmniejszając stres i poprawiając samoocenę, ćwiczenia jogi twarzy mogą przynieść wspaniałe rezultaty zarówno w zakresie ogólnego samopoczucia fizycznego, jak i psychicznego. Joga twarzy pomaga podnieść i ujędrnić mięśnie pod skórą, co wygładza linie i zmarszczki. Masaż pomaga pobudzić krążenie, usprawnić drenaż limfatyczny i uwolnić napięcie mięśni. Techniki akupresury poprawiają krążenie i łagodzą stres, co może pomóc w zapobieganiu bólom głowy, zapaleniu zatok i poprawić jakość snu.

Joga twarzy jest w rzeczywistości bardzo podobna do innych rodzajów jogi, napinasz mięśnie, poprawiasz krążenie krwi, a także możesz włączyć medytację i oddech. I podobnie jak w przypadku tradycyjnej jogi, może zająć trochę czasu, zanim w końcu przyzwyczaisz się do takiego ćwiczenia. Możesz zacząć od czterech lub pięciu pozycji dwa razy dziennie, a z pewnością możesz zauważyć pozytywne zmiany w swojej twarzy.

Możemy znaleźć przyjazne dla początkujących ćwiczenia joga twarzy youtube, gdzie obejrzymy filmiki instruktażowe, są również pomocne, jeśli chcesz się nauczyć tej techniki. Warto zacząć ćwiczenia najpierw od większych mięśni, a następnie przejść w bardziej delikatne obszary, takie jak oczy i usta. Podczas każdej pozy pamiętaj, aby zachować prostą postawę i miarowo oddychać.