Innowacyjne rozwiązanie do Twojej sypialni – łóżko wiszące

Paradoksalnie urządzanie sypialni może nam spędzać sen z powiek. To jedno z ważniejszych, o ile nie najważniejsze pomieszczenie w domu – to tam udajemy się po całym dniu ciężkiej pracy, żeby wypocząć i zgromadzić energię do działania. Dla par to często jedyne miejsce, kiedy mogą pobyć jedynie w swoim towarzystwie, dlatego chcą, by otoczenie zapewniało im prywatność i przytulność. Zawsze rozważnie dobieramy meble, w szczególności łóżko, będące centralnym elementem wyposażenia. Jeśli nie boimy się ekstremalnych rozwiązań, możemy rozważyć zakup łóżka wiszącego, które ożywi wnętrze i nada mu nowoczesnego wyglądu.

Jak wybrać łóżko do sypialni?

Po wpisaniu w wyszukiwarkę „łóżka Kraków” przekonamy się, jak wiele modeli funkcjonuje obecnie na rynku. Nic zatem dziwnego, że dobranie odpowiedniego mebla czasem stanowi duży problem. Łóżka na antresoli, łóżka kontynentalne, drewniane, metalowe, na wysokich nóżkach bądź niskich… Możliwości jest nieskończenie wiele. Musimy się zastanowić, w jakim stylu ma być utrzymana nasza sypialnia i czy chcemy, by łóżko raczej wtapiało się w otoczenie, czy też wyróżniało na pierwszy rzut oka. Klasyczne łoże z tapicerowanym wezgłowiem sprawdzi się w większości pomieszczeń, podobnie jak proste drewniane modele. Dla wielbicieli bardziej ekstrawaganckiego wyglądu polecane są małżeńskie łóżka z baldachimem. Możemy też rozważyć łóżko pozbawione nóżek – i wcale nie mowa tutaj o materacu położonym bezpośrednio na podłodze.

Łóżko podwieszane – czy warto?

Podwieszane łóżka w Polsce nie są jeszcze tak popularne, jak w innych częściach Europy. Nie tylko sprawiają, że pomieszczenie wygląda ciekawie, ale pozwalają także na zaoszczędzenie miejsca. Panuje przekonanie, że podwieszane łóżko może być niebezpieczne, co jest mitem. Oczywiście zawsze istnieje maksymalna granica obciążenia, jednak dotyczy to właściwie wszystkich modeli. Jeśli będziemy z rozwagą korzystali z podwieszanego łóżka, możemy spać spokojnie.

Jeśli chcemy jeszcze bardziej urozmaicić sypialnię, możemy wybrać podwieszane łóżko w okrągłym kształcie. Będzie to także ciekawe rozwiązanie do pokoju dziecięcego – dla malucha korzystanie z takiego łóżka to sama radość.

Łóżko pływające – czy to dobry pomysł?

Łóżko pływające pozbawione jest nóżek, a jego podstawa jest niewidoczna, co daje wrażenie, że mebel unosi się w powietrzu. Platformę, na której osadzane są takie łóżka, możesz zobaczyć dopiero zaglądając pod spód; czasem wykorzystuje się też przezroczyste, niedostrzegalne na pierwszy rzut oka podstawki. Zdarzają się modele, w których ramy przytwierdza się bezpośrednio do ściany. Wykonuje się je przeważnie z solidnego, litego drewna bądź metalu. Dodatkowy, fantazyjny efekt wywoła oświetlenie LED zamontowane pod łóżkiem. 

Łóżko pływające nada naszej sypialni niepowtarzalnego wyglądu, a wysoka jakość wykonania sprawi, że będziemy cieszyć się jego wygodą i komfortem użytkowania.

Posted In Dom