Jak poprawnie wybrać prezent?

Gdy się decydujemy na zakup prezentu dla bliskiej osoby powinniśmy wyobrazić sobie, co by nas ucieszyło na miejscu tej osoby. Nigdy nie zastanawiamy się my chcielibyśmy dostać. Wówczas prezent może się okazać nietrafiony. Najczęściej decydujemy się na wybór prezentów, które są bezpieczne. Niestety bezpieczne prezenty mają to do siebie, że bardzo często się powtarzają. Powinniśmy zatem zaryzykować i spróbować zakupić coś innego.

Przede wszystkim gdy obmyślamy pomysł na dobry prezent, to skoncentrować się powinniśmy na danej osobie. W wielu przypadkach kwiaty wydają się doskonałym pomysłem na prezent. Jednak może się zdarzyć, że dana osoba nie lubi dostawać ciętych kwiatów, z kolei inna osoba nie lubi opiekować się kwiatami doniczkowymi i jest to dla nich większy kłopot, a niżeli korzyść. Jak widać z wyborem prezentu będziemy mieli spory problem.

Prezenty nietrafione

Najgorsze co może się przytrafić to prezenty nietrafione. Prezenty nietrafione nie cieszą obdarowanej osoby. Do tego osobę obdarowaną wprawiają w spore zakłopotanie. Jakby tego było mało także wywołują nieprzyjemny emocjonalny stan. Wydawać się to może przesadzone czy też zabawne, ale wszystko to bardzo często się zdarza.

Czy prezent musi być drogi?

Niestety wciąż niektóre osoby mają zwyczaj obdarowywania osób prezentami, które są niezwykle kosztowne. Myślą, że w ten właśnie sposób sprawią osobom tym ogromną przyjemność. Szczególnie mowa o osobach, które sobie nie mogą pozwolić na tego rodzaju prezent. Wówczas prezent wybierany może być na zasadach:

  • drogi, zatem musi się podobać,
  • drogi, zatem musi być doceniany,
  • drogi, zatem osoba będzie się nam musiała odwdzięczyć.

Pierwsze dwie zasady na pewno wynikają z samej nieznajomości potrzeb osoby obdarowywanej. Mogą też ewentualnie maskować poczucie winy, które jest związane z dużą ilości chociażby czasu spędzonego w pracy. Musimy także mieć świadomość, że bywają także próby jakby podkreślenia swoje znacznie wyższego społecznego statusu.

Inne osoby z kolei stoją po stronie przeciwnej barykady. Mogą znać doskonale pragnienia osoby bliskiej, ale z finansowych powodów, może nie być ich na taki prezent stać, o którym obdarowywana osoba by marzyła. Te osoby powinny przedefiniować sobie pojęcie samego prezentu. Każdy powinien zrozumieć, ze dobry prezent wcale nie musi być drogi.

Tani prezent, w momencie gdy jest trafiony, sprawi nam o wiele, wiele więcej radości. Podpowiedzieć się postaramy, w jaki sposób możemy komuś podarować prezent, na który wcale nie trzeba wydawać kompletnie żadnych prezentów. Może to być nawet prezent darmowy, albo też taki, który nas kosztował wiele czasu, ale nie pieniędzy.

Niechęć do dawania prezentów

Niektóre osoby nawet uważają, że dawanie upominków czy też prezentów to totalna bzdura. Co więcej nie rozumieją kompletnie tej ideo. W związku z tym takie osoby niczego nie podarują czy też kupują całkiem przypadkowy prezent. Osoby te także powinny dokładnie przedefiniować samo pojęcie prezentu. Pamiętajmy, że nie ma niczego gorszego, a niżeli zakup prezentu przypadkowego. Chyba najlepiej byłoby nic nie dawać. Wcale prezent nie musi być materialny.

Pamiętajmy także, że dla co po niektórych osób w prezencie nie chodzi jedynie o sam przedmiot prezentu, ale tak naprawdę o pamięć. Nie bez przyczyny często dziadkowie wyliczają, który z wnuków do nich zadzwonił z życzeniami. O prezenty zupełnie nie chodzi. Najważniejsza jest pamięć.

Niektóre osoby wcale nie kupując prezentów. W zasadzie to nie ma w tym nic złego, ale pod jednym warunkiem. Bliska osoba musi to podejście zrozumieć. W innym wypadku ma swoje oczekiwania, a w momencie gdy nie zostaną one spełnione, to osoba ta będzie zawiedziona.

Prezenty na odczepne

Niekiedy jednak nie ma kompletnie usprawiedliwienia w intencjach dobrych obdarowującego, gdyż są też wśród nas takie osoby, które do zakupu samego prezentu podchodzą na zasadzie – obojętnie jaki, ważne że mają to już kompletnie z głowy.

Pewnie każdy z nas taki prezent chociaż raz otrzymał. Pewnie także zastanawialiśmy się przy tym co z tego rodzaju prezentami zrobić? Na pewno wyjściem najlepszym byłoby przerwanie wzajemnego cyklu obdarowywania z osobą taką czy też wyjaśnić jej delikatne, co nam sprawia największą przyjemność. Nawet jeśli miałby to być jakiś drobiazg.

Jednak są także sytuacje, w których tak się po prostu nie da. Zawsze nietrafiony prezent może sprzedać. Co więcej robi tak wiele osób. Wystarczy, że wejdziemy sobie na jakiś portal z aukcjami w okresie poświątecznym. Widzimy masę aukcji z dopiskiem – nowy produkt, prezent nietrafiony. Nie pozwólmy na to, aby do tego grona dołączyły osoby, które my obdarowujemy. Nie powinniśmy do tego dopuścić.

Musimy zatem się postarać i co najważniejsze nie pozostawiać zakupu prezentu na ostatnią chwilę. Wówczas naprawdę z uwagi na ograniczony czas kupujemy obojętnie co, aby na uroczystość do danej osoby nie pójść z pustymi rękoma. Najczęściej kupujemy obojętnie jakiś perfum czy też kolejny krawat. Nie dopuszczajmy do takiej sytuacji.

Więcej informacji

Różne rodzaje ciekawych i oryginalnych prezentów znajdziesz na https://www.ministerstwogadzetow.com/prezenty.html – sprawdź!