Jak skutecznie stosować środki ochrony roślin

Chwasty w uprawach czasami być niezwykle trudne do usunięcia, zwłaszcza kiedy chcemy je wyeliminować całkowicie, tak aby nie pojawiły się następnego roku.

Ponieważ tradycyjne metody usuwania chwastów, taki jak pielenie są bardzo czasochłonne poszukiwane są nowe sposoby pozbywania się niechcianych roślin. Herbicydy to środki specjalnie zaprojektowane do zwalczania różnych rodzajów chwastów w najlepszy możliwy sposób. Bez względu na to, jaką pracę chcesz wykonać, istnieje herbicyd, który pasuje do zadania i zrobi dokładnie to, czego potrzebujesz. Chwasty można zwalczać o każdej porze roku. Ale najlepszy czas na stosowanie herbicydów to okres silnego wzrostu zwykle wiosną i jesienią, ponieważ rośliny szybciej wchłaniają herbicyd. Dotyczy to w szczególności herbicydów układowych i selektywnych, których skuteczność zależy od aktywności w roślinie.

Jak skutecznie stosować środki ochrony roślin

Dobrym pomysłem są płynne herbicydy stosowane przy bezwietrznej pogodzie, aby uniemożliwić zwianie ich na inne uprawy.

Aplikacja na liście powoduje, że herbicyd przesuwa się do punktów wzrostu i aż do końców korzeni. Stosowanie herbicydów jest często proste, należy zapoznać się oczywiście z instrukcją obsługi, która znajduje się na każdym opakowaniu herbicydu. Często aplikuje się je za pomocą opryskiwacza ciśnieniowego które są wygodne w aplikacjach na dużych powierzchniach. Zawsze czytaj etykietę, aby dowiedzieć się, która metoda aplikacji jest odpowiednia dla produktu. Często przy uprawach wykorzystywane są herbicydy selektywne, które będą działały tylko na pewne rodzaje chwastów. Nie uszkadzają przy tym roślin uprawnych. Obecnie można zakupić selektywne środki ochrony roślin do wszystkich rodzajów chwastów. Ich skuteczność może zależeć od wielu różnych czynników. Czasem aplikacja musi być powtarzana, w różnych okresach rozwoju rośliny. Mogą być to środki przedwschodowe, które działają na nasiona znajdujące się w glebie. Inne działają na liście i łodygi już rozwiniętych chwastów. W ten sposób można przeprowadzać zwalczanie bodziszka polnego w zbożach ozimych, jak również wielu innych chwastów występujących w różnego rodzaju zbożach.