Jak wyrównać blachę w naszym samochodzie?

Kiedy do naszym samochodzie zauważamy różnego rodzaju wgniecenia, możemy udać się do firmy która zajmuje się usuwaniem tego rodzaju problemów, z pewnością warto zwrócić uwagę iż tego rodzaju naprawy powinny być wykonywane przez osoby które posiadają odpowiednie doświadczenie.

W tym przypadku najpopularniejsza jest metoda PDR, która polega na nieinwazyjnym wpychaniu lub też wyciąganiu blachy z powierzchni naszej karoserii. Warto zwrócić uwagę iż często możemy za pomocą tej metody wyrównać wiele nierówności, blacha może wrócić do poprzedniego stanu.

Jak wyrównać blachę w naszym samochodzie?

Usuwanie wgniotek metodą PDR

Naturalnie możemy przyjąć dwie metody, jedna będzie to wyciąganie blachy na zewnątrz czy też wypychanie jej od wewnątrz. W przypadku kiedy będziemy działali od zewnątrz możemy wykorzystać różnego rodzaju urządzenia takie jak przykładowo wybijak, który będziemy mogli przyczepiać do naszej karoserii za pomocą kleju na gorąco. Wówczas kiedy będzie dobrze trzymał się powierzchni naszego auta możemy za pomocą energicznych ruchów korygować wgniecenia. Naturalnie mogą być to także bardziej skomplikowane rozwiązania, można wykorzystać także przykładowo ściany garażu, do których przyczepimy pasy za pomocą których będziemy odciągali karoserię. Oczywiście technik jest bardzo wiele, wszystko zależy od rodzaju wgniecenia, oraz naszej pomysłowości.

Oczywiście możemy wypychać wgniotki także od wewnątrz, ta metoda często będzie wymagała usunięcia niektórych części wnętrza, możemy przykładowo potrzebować rozmontować drzwi, zdjąć osłonę, klamkę oraz usunąć szybę tak aby dostać się do miejsca gdzie znajduje się wgniecenie. W tym przypadku możemy użyć specjalnych narzędzi które nie za rysują powierzchni blachy, natomiast będą wypychały w odpowiedni sposób.

Możemy także zapisać się na szkolenia PDR na stronie https://szkoleniepdr.pl, dzięki temu poznamy metody usuwania wgnieceń z powierzchni karoserii, z pewnością doświadczenie osób które prowadzą szkolenia pomoże nam zrozumieć w jaki sposób możemy bezinwazyjnie usuwać wgniecenia z obu stron karoserii. Oczywiście będziemy mogli przećwiczyć konkretne przypadki, dowiemy się jak wykorzystywać konkretne narzędzia.