Jakie wiosło wybrać do pływania na desce SUP?

Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z tym sportem wodnym, to rozglądasz się zapewne za całym pakietem, gdzie wszystkie akcesoria – w tym wiosła – będą dołączone w zestawie. Zdaję sobie sprawę, że tego typu rozwiązanie znacznie ułatwia sprawę. Jednak jak to mówią: “apetyt rośnie w miarę jedzenia” i prawdopodobnie po pewnym czasie zechcesz zaopatrzyć się w coś bardziej solidnego oraz lepiej przystosowanego do Twoich potrzeb.

Wiosło idealne – tzn. jakie?

Twoje wiosło powinno być wyższe od Ciebie o co najmniej 20 cm. Na rynku dostępne są wiosła z prostymi oraz wyprofilowanymi drążkami. Które okażą się lepsze? To już zależy od Twoich osobistych upodobań. Wyprofilowany drążek może poprawić komfort wiosłowania oraz naszą wydajność, redukując tym samym uczucie zmęczenia. Prosty drążek co prawda nie oferuje szczególnych korzyści, ale jest za to bardziej uniwersalny – każdy, niezależnie od preferencji, będzie miał z niego pożytek. Drążki różnią się między sobą również grubością – tutaj wystarczy, że po prostu chwycisz wiosło w dłoń i ocenisz, czy jest Ci wygodnie czy nie. Dostępne są zwykle dwa podstawowe rozmiary do wyboru.

Pióro wiosła

Większość wioseł SUP jest wykręconych – pióro jest przymocowane do rączki pod pewnym kątem. Aby prawidłowo trzymać wiosło powinieneś kierować zakrzywione ostrze pióra do przodu. Osiągniesz tym najbardziej wydajny i najmniej męczący sposób pływania. Pamiętaj, że przed rozpoczęciem wiosłowania wiosło musi być całkowicie zanurzone. Uzyskasz dzięki temu lepszą stabilność na desce (zanurzenie wiosła zapewnia podparcie i ułatwia utrzymanie pozycji pionowej).

Marka wiodąca – Aztron

Na stronie www.gosup.pl znajdziesz multum desek oraz powiązanych z nimi akcesoriów sygnowanych właśnie powyższą marką. Co wyróżnia produkty od Aztron? Różnorodność, wszechstronność, innowacja, nowoczesne technologie. Znajdziesz tam wszystko to, czego potrzebujesz: pompowane deski SUP wraz z całym wyposażeniem, torby, pompki oraz rzecz jasna wiosła. Na uwagę bardziej wytrawnych pływaków zasługuje pagaj SUP Race Carbon, które posiada płynną regulację oraz wykonane jest w 100% z włókna węglowego. Cechuje się niesamowitą lekkością i wytrzymałością na wszelkie uderzenia.

Aby dokonać korzystnego zakupu

Wybierz się na zakupy do sklepu internetowego gosup.pl. Jest to miejsce skupiające oferty od producentów z całego świata, również od Aztron. Każdy paddler znajdzie tam to, czego potrzebuje. Skorzystaj z często pojawiających się promocji, a w razie wątpliwości skontaktuj się z zespołem fachowców, którzy gotowi są Ci doradzić i odpowiedzieć na każde Twoje pytanie.