Profesjonalna pomoc prawna dla firm

Epidemia koronawirusa stworzyła nową rzeczywistość w świecie biznesu, pojawiły się potrzeby wprowadzenia pewnych zmian, jeżeli chodzi o zobowiązania pracownika w stosunku do pracodawcy.

Wiele firm zostało czasowo zamkniętych, lub też ich działalność została czasowo ograniczona. Z pewnością wiele firm w czasie epidemii koronawirusa występowało o dopłaty do ZUS, różnego rodzaju wsparcie ze strony państwa. Wiele firm potrzebowało także specjalistycznych porad prawnych, dotyczących przykładowe zobowiązań finansowych.

Profesjonalna pomoc prawna dla firm

Porady prawne dotyczące koronawirusa

Firmy, które nie mogły działać tak, jak dotychczas, zwłaszcza firmy z branży turystycznej i gastronomicznej, musiały ograniczyć swoją działalność. Wiązało się to oczywiście z niższymi przychodami, jednak pozostawała kwestia bieżących rachunków, wypłat dla pracowników. Niektórzy przedsiębiorcy posiadali kredyty, przykładowo leasing pojazdu, kredyty hipoteczne. W tym przypadku w czasie utraty płynności finansowej mogą wniknąć pewne problemy z płatnościami podatków, składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Firmy mogły mieć także problemy z płaceniem na bieżąco rat kredytowych.

Prawnicy mogli zająć się przykładowo analizą umowy z bankiem, sprawdzić czy możliwe jest odroczenie płatności, czy też czasowe zamrożenie. Prawnik, który zapoznał się z nowymi przepisami, mógł doradzić przedsiębiorcy, w jaki sposób odroczyć zobowiązania, ubiegać się o dofinansowanie, przykładowo na składki ZUS dla pracowników. Wiele nowych przepisów mogło być niezrozumiałych, przepisy związane z dopłatami zmieniały się, dotyczyły różnych branż, dlatego często pomoc profesjonalnej kancelarii prawnej okazała się bardzo potrzebna. Wiele firm chciało odstąpić od umowy kredytowej, w tym przypadku prawnik mógł dokładnie przeanalizować treść umowy, sprawdzić czy istnieją przesłanki do odstąpienia od umowy w związku z powstaniem nowych realiów.

Wiele obszarów gospodarki zostało dotkniętych przez koronawirus kancelaria warszawa może pomóc właścicielom firm, w jaki sposób mogą ubiegać się o różnego rodzaju dofinansowanie. Dodatkowo mogą być to porady związane z przebywaniem pracownika na kwarantannie, prawnicy mogą udzielić wskazówek, w jaki sposób przygotować różnego rodzaju pisma, podania.