Sytuacja na rynku nieruchomości

Inwestorzy lokują swój kapitał w projekty w miastach, w których widzą spory potencjał wzrostowy, przykładowo w stolicy.

Zyski z inwestycji stały się obecnie podstawowym celem nowych graczy inwestycyjnych, gdzie ryzyko inwestycji spadło do akceptowanego poziomu. Niewiele mamy na rynku dużych projektów, dostosowanych do potrzeb przeciętnego klienta. Może to być powodem gwałtownego wzrostu czynszu mieszkań w samym centrum Warszawy w krótkim czasie. Stopa kapitalizacji nieruchomości biurowych może spaść poniżej dziesięciu procent jednak sektor biurowy jest teraz najbardziej pożądanym sektorem inwestycyjnym na naszym rynku. Dochodzi obecnie do transakcji na coraz większą skalę między developerami, w których udział biorą w dużej mierze banki. Stopa kapitalizacji nieruchomości biurowych może spaść poniżej kilkunastu procent jednak sektor pomieszczeń biurowych jest teraz najbardziej pożądanym sektorem inwestycyjnym na naszym rynku. Dochodzi obecnie do transakcji na coraz większą skalę między developerami, w których udział biorą w dużej mierze banki. Zauważamy obecnie zwiększony popyt na wynajmowanie mieszkań oraz powierzchni biurowych do użytku poważnych instytucji czy agencji rządowych. Sytuacja na rynku nieruchomości

Także na rynku mieszkaniowym widzimy duże zainteresowanie ze strony kupujących Wielu deweloperów widzi w tym szanse szybkiego zysku i wchodzi coraz śmielej w obszary związane z handlem nieruchomościami.

Ceny nieruchomości są wysokie, jest to jednak ta bardzo podobna sytuacja co w innych większych miastach Polski. Dzięki temu bardzo zwiększa się liczba deweloperów przez co rośnie się konkurencyjność na rynku natomiast ceny wcale nie maleją. Wiele osób decyduje się na kredyt mieszkaniowy i zakup własnych czterech kątów. Zamiast opłacać czynsz bardziej opłaca się więc zaciągnąć kredyt i mieszkać w swoim domu niż płacić za wynajem. Ceny gruntów są najwyższe w centrum większych miast tam mają swoje siedziby największe firmy na naszym rynku. Jednak obecnie również drożeją również działki na obrzeżach, gdzie powstają ekskluzywne osiedla mieszkaniowe, dlatego jak grzyby po deszczu powstają obecnie firmy zajmujące się obrotem nieruchomościami. Kiedy poszukujemy nieruchomości warto skorzystać ze strony www.maxon.pl.