W JAKI SPOSÓB ŁĄCZYĆ POSIŁKI Z SUPLEMENTAMI DIETY?

Suplementy diety powszechnie są obecne w życiu praktycznie każdego człowieka. Ich rodzajów wraz z funkcjami, jakie spełniają w naszym organizmie jest ogromna ilość, natomiast czy zastanawialiście się kiedykolwiek, w jaki sposób powinniśmy je przyjmować? Często stosujemy suplementy diety jedocześnie, łącząc jedne tabletki z drugimi, przepijając napojami, które akurat mamy pod ręką, lub z posiłkami. Tymczasem okazuje się, że to, jaki wpływ dany środek będzie miał na nasz organizm, jest ściśle zależne od sposobu jego zażywania. Jeśli chcemy osiągnąć upragniony efekt, powinniśmy, co najmniej czytać ulotki suplementów, a najrozsądniejszym rozwiązaniem jest konsultacja sposobu przyjmowania z lekarzem bądź farmaceutą.

ZŁE POŁĄCZENIA

Suplementy diety podobnie jak lekarstwa najlepiej przepijać wodą niegazowaną, ewentualnie wodą kranową pochodzącą ze sprawdzonego źródła. Nie powinniśmy przepijać suplementów kawą, lub herbatą gdyż utrudniają ich wchłanianie, gdyż zawierają garbniki i katechiny. Dlatego pomiędzy przyjęciem suplementów a wypiciem mocnej kawy lub herbaty powinniśmy zachować dwugodzinną przerwę.

Jeśli przyjmujemy lekarstwa zapobiegające zaparciom w postaci liścia z aloesu lub soku z aloesu również nie powinniśmy ich łączyć z przyjmowaniem suplementów, gdyż utrudniają wchłanianie witamin i substancji zawartych w suplementach. Preparaty na bazie błonnika pozyskiwane np. z babki płesznik, również negatywnie wpływają na wchłanianie suplementów przez nasz organizm.

DOBRE POŁĄCZENIA

Dobrą praktyką z kolei jest łączenie witamin z niektórymi składnikami mineralnymi. Takie połączenia w pewnych konfiguracjach mogą być korzystne i wpływają pozytywnie zarówno na wchłanianie witamin jak również składników mineralnych i dodatkowo wydłużają czas ich biologicznego półtrwania w organizmie. Świetnym przykładem mogą być witaminy A, D, E, K – zarówno K1 jak i K2, które warto jest przyjmować razem i dodatkowo warto zażywać razem z pokarmami zawierającymi tłuszcz w postaci oliwy lub oleju rzepakowego.

Witaminę D3 oraz witaminę K2MK7 warto przyjmować razem z wapniem. Połączenie to powszechnie znane jest, jako tzw. trójkąt dla zdrowych kości i jest to bardzo korzystna konfiguracja. Poszczególne makroelementy działają synergistycznie i zwiększają swoją wchłanialność w naszym organizmie.

Warto zwrócić uwagę na żelazo, które z reguły nie powinno być suplementowane, za wyjątkiem kobiet w ciąży, osób często oddających krew lub osób mających niedobory tego składnika w organizmie. W sytuacji jego przyjmowania warto łączyć ten makroelement z suplementacją witaminy C, która zwiększa wchłanianie żelaza z przewodu pokarmowego.

Duży problem w suplementacji stanowi witamina B. Witaminy z grupy B powinny być stosowane, jako cały kompleks witamin z grupy B, a nie osobno. Jest to spowodowane ich właściwościami i funkcjami pełnionymi w organizmie. Witaminy z grupy B wspomagają prace różnych enzymów i działając razem w odpowiedni sposób się uzupełniają wzmacniając procesy biochemiczne odbywające się w naszym organizmie.

Bez względu na to, w jaki sposób przyjmujemy suplementy, powinniśmy pamiętać, aby sięgać po produkty dobre jakościowo, których działanie i właściwości zostały potwierdzone, jak np. popularna wśród konsumentów amigdalina: https://slim-vit.pl/b17-amigdalina-apricarc-180-kapsulek

Sprawdź pełną ofertę na: https://slim-vit.pl