W jakim celu stosuje się treningi EMS i na czym polegają

Elektryczna stymulacja mięśni, czyli w skrócie EMS, jest stosowana przez fizjoterapeutów do łagodzenia bólu i objawów różnych dolegliwości, a także do wzmacniania siły mięśni oraz wyszczuplania sylwetki.

W ramach programu fizykoterapii możesz otrzymać urządzenie zasilane za pomocą baterii do użytku w domu. Upewnij się, że ustawienia urządzenia są prawidłowe, zanim zaczniesz z niego korzystać samodzielnie. Trening EMS stosuje się w celu poprawianiu siły i zdolności do skakania, a w niektórych przypadkach zdolności do sprintu, działając na bezpośrednio na mięśnie, takie jak zginacze podeszwowe, prostowniki w kolanach i mięśnie pośladkowe. Osoby trenujące EMS wykazują poprawę nie tylko w sile, ale także w sprawności mięśni, co jest cechą przekładającą się na lepsze wyniki sportowe. Program treningów dobrowolnych siłowych wymaga więcej czasu i wysiłku, których często brakuje zapracowanym sportowcom. Jednak stosując trening EMS można znacząco poprawić wyniki sportowe oraz zwiększyć swoją wydajność bez konieczności stosowania forsownych i obciążających organizm ćwiczeń na siłowni. W jakim celu stosuje się treningi EMS i na czym polegają

Trening siłowy całego ciała EMS w połączeniu z sesjami cardio może pomóc wzmocnić mięśnie, spalić tłuszcz i zredukować cellulit.

Poprawi się krążenie w mięśniach i tkankach łącznych, co może również prowadzić do jędrniejszej i bardziej elastycznej skóry. W przeciwieństwie do zwykłego treningu z ciężarami, trening EMS nie będzie wywierał dodatkowego nacisku na stawy i przy pomocy specjalisty, takiego jak fizjoterapeuta, może być stosowany również po kontuzji lub przy bólu stawów oraz mięśni. Trening EMS może być również stosowany, jeśli w ciele występują zaburzenia równowagi lub słabo rozwinięte mięśnie. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie https://asiaya.pl/trening-ems/. Celowanie w odpowiednie grupy mięśni jest łatwe dzięki profesjonalnemu umieszczeniu elektrod w specjalistycznym kombinezonie treningowym. Dzięki treningowi EMS możesz oszczędzić sporo czasu oraz osiągnąć rezultaty 90-minutowego treningu w zaledwie 20 minut, w tym sesje wzmacniające i cardio zgodnie z własnymi preferencjami.