ZADBAJ O BEZPIECZEŃSTWO PRACOWNIKÓW – POMOGĄ CI W TYM PROMIENNIKI CIEPŁA

Zima to piękna pora roku. Trzaskający mróz, śnieg, a do tego słoneczne, bezchmurne niebo sprawiają, że można poczuć się jak w bajce.

Baśniowy nastrój mija jednak w chwili, gdy trzeba iść do pracy i wykonywać część obowiązków w takich warunkach. Gdy na zewnątrz mróz, musisz zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników na terenie całego zakładu.

Samo odśnieżanie placu to za mało. Jeśli odśnieżysz również rampy i podjazdy, to dopiero połowa sukcesu. Nadal mogą być bowiem śliskie. Promienniki, które zostaną odpowiednio zamontowane pomogą Ci w zadbaniu i przyczepność. Dzięki temu, rozładunek i załadunek towaru nawet zimą – stanie się o wiele bezpieczniejszy!

DOSKONALE WIEDZĄ, KIEDY ZADZIAŁAĆ

Promiennik podczerwieni może funkcjonować tak, że będzie działał wtedy, gdy ktoś go włączy. To jednak nie jest najlepsze rozwiązanie na zimę, szczególnie jeśli zależy Ci na szybkim załadunku/rozładunku. Pracownicy bowiem nie będą mogli rozpocząć zadania, zanim z rampy nie zniknie lód. Rozwiązaniem są promienniki wzbogacone o specjalny termostat. Można zaprogramować urządzenie tak, że w chwili, w której temperatura spada do kilku stopni powyżej zera, ten uruchamia promienniki ciepła. Reflektory nie dopuszczają do zamarznięcia rampy, dzięki czemu przyczepność na niej zawsze będzie bezpieczna. Co ważne, takie rozwiązanie może funkcjonować nawet przy bardzo niskich temperaturach, jak np. -25oC.

MONTAŻ, KTÓRY GWARANTUJE BEZPIECZEŃSTWO

Każda rampa wygląda nieco inaczej. Dlatego montażem promienników powinien zająć się doświadczony zespół. Możesz skorzystać z fachowców, których znajdziesz w firmie Irsystem. Zaprojektują oni taki układ promienników, które będą skutecznie ogrzewać rampę, a jednocześnie nie będą przeszkadzały podczas poruszania się po niej. To ochroni również promiennik podczerwieni przed ewentualnym uszkodzeniem, może on zostać umieszczony, np. za barierkami.