Czy problemów z chrapaniem można się pozbyć

Chrapanie może zakłócać sen nie tylko osobie chrapiącej, ale także wszystkim w pobliżu.

Jeśli chrapanie zaczyna się w nosie, pomocne może być trzymanie otwartych przewodów nosowych. Pozwala to na swobodny przepływ powietrza, oraz łatwiejsze oddychanie. Jeśli twój nos jest zatkany lub zwężony z powodu przeziębienia lub innej niedrożności, szybko poruszające się powietrze może powodować chrapanie. Gorący prysznic przed pójściem spać może pomóc otworzyć kanały nosowe, tak samo jak używanie aerozoli nawilżających i obkurczających śluzówkę nosa. Alkohol zmniejsza napięcie spoczynkowe mięśni tylnej części gardła, zwiększając prawdopodobieństwo chrapania. Picie alkoholu cztery do pięciu godzin przed snem pogarsza chrapanie. Nawet osoby, które normalnie nie chrapią, będą chrapać po wypiciu alkoholu. Jeśli chrapanie jest ciężkie lub wiąże się z bezdechem sennym, lekarz może zaproponować leki na chrapanie. Poszukiwanie leczenia może być krokiem we właściwym kierunku do uzyskania ogólnego dobrego stanu zdrowia. Złe nawyki związane ze snem mogą mieć efekt podobny do picia alkoholu. Na przykład długa praca bez wystarczającej ilości snu oznacza, że kiedy w końcu się położysz, jesteś przemęczony. Odpowiednia ilość snu, wietrzenie sypialni, spanie na boku, unikanie picia alkoholu przed snem, oraz wypróbowanie różnych sposobów na chrapanie to odpowiednie działanie. Może również pomóc zakładanie na noc plastrów nosowych w celu poszerzenia dróg oddechowych, jeśli problem występuje w nosie, a nie w podniebieniu miękkim.

Jeśli weźmiesz gorący prysznic przed snem, efekt parowania pomoże usunąć zatory w zatokach, które zdarzają się podczas infekcji zatok czy alergii.

Nawet jeśli zmagasz się ze zwykłym przeziębieniem, są większe przesłanki, że będziesz chrapać. Więcej wskazówek, jak powstrzymać chrapanie, znajdziesz na stronie http://sposobynachrapanie.pl. Oczyszczanie nosa to podstawa zdrowego i spokojnego snu. Spróbuj użyć sprayu do nosa lub załóż dodatkową poduszkę pod głowę, aby uniknąć zablokowania dróg oddechowych. Te proste sposoby na chrapanie mogą mieć ogromny wpływ na zmniejszenie objawów dolegliwości.