Jak wybrać odpowiedni kolor henny do włosów

Wybór odpowiedniego koloru włosów to pierwszy krok, a gdy już dowiesz się o farbowaniu henną trochę więcej, będziesz mogła wybrać kolor, który zapewni idealny odcień, o jakim zawsze marzyłaś.

Ważne jest, aby przede wszystkim wziąć pod uwagę swój naturalny odcień włosów przed farbowaniem, ponieważ może to wpłynąć nie tylko na to, jaka henna jest dla ciebie najlepsza, ale także na efekt końcowy procesu farbowania. Zawsze pamiętaj, henna nie rozjaśnia ani nie przyciemnia włosów, nie zmienia ich koloru, ale pokrywa tylko łuski włosa. Tak więc uzyskany kolor będzie połączeniem twoich naturalnych włosów i henny. Ponieważ uzyskanie idealnego odcienia może zająć kilka prób, ważne jest, aby dokładnie udokumentować używane mieszanki henny i innych ziół stosowane do farbowania włosów. W ten sposób będziesz w stanie powtórzyć to po raz drugi lub będziesz mógł zwiększyć lub zmniejszyć ilość kasji lub indygo o małe i precyzyjne ilości, które zapewniają odpowiednie rezultaty. Upewnij się również, że kupujesz hennę od renomowanego dostawcy, przechowuj ją w chłodnym i przewiewnym miejscu i zużyj przed upływem daty ważności na opakowaniu. Jak wybrać odpowiedni kolor henny do włosów

Dobrej jakości henna nie zbryla się i będzie wielokrotnie przesiewana w celu uzyskania idealnego produktu.

Decyzja o wyborze koloru henny sprowadza się do tego, jaki jest twój naturalny kolor włosów, a także od odcienia skóry. Pamiętaj również, że potrzeba kilku dni, aby kolor zastosowanej mieszanki utlenił się na włosach i przybrał prawidłowy odcień, dlatego nie martw się, jeśli po wysuszeniu włosów kolor nie był taki, jaki chciałaś uzyskać. Jeśli jesteś blondynką lub masz dużo siwiejących włosów, Cassia, czyli odcienie blond, to najlepsza mieszanka henny do zatuszowania nieestetycznych szarości. Taka henna wygląda naturalnie na jasnych włosach, a odrosty nie będą rzucać się w oczy, gdy włosy nieco odrosną. Jako odżywka lub dodatek do henny sprawdzi się Sattva Ayurveda Amla. Siwe włosy idealnie nadają się do farbowania henną, ponieważ uzyskany kolor będzie zbliżony do oryginalnego koloru henny, a nie mieszanki naturalnego koloru włosów i henny. Jeśli chcesz mieć ciemniejszy kolor, uważaj, aby nie używać zbyt dużej ilości indygo. Może to spowodować, że włosy staną się niebieskie i mogą zafarbować się nierówno.