Czym są aerozole BOV i jakie niosą korzyści?

Aerozole Ban-On-Valve to nowoczesna technologia, która znacząco różni się od tradycyjnych aerozoli, niosąc ze sobą liczne korzyści, zarówno dla użytkowników, jak również producentów. Dowiedz się, na czym polega technologia aerozoli BOV i poznaj wszystkie zalety tego rozwiązania.

Czym są aerozole BOV?

Produkty aerozolowe typu BOV są rozwiązaniem znacznie wydajniejszym, bezpieczniejszym, a także bardziej ekologicznym niż tradycyjne aerozole. Aerozole tego rodzaju charakteryzują się tym, że w puszce znajduje się worek, do którego wtłacza się gotowy preparat. Przestrzeń pomiędzy workiem, a wewnętrznymi ścianami puszki wypełnia się sprężonym powietrzem.

W czasie wypełniania worka produktem, zwiększa on swoją objętość, zmniejszając tym samym objętość znajdującego się w puszce powietrza. W efekcie tego podnosi się ciśnienie powietrza zajmującego mniejszą objętość, co z kolei umożliwia dozowanie preparatu przez znajdującą się przy zaworze dyszę.

Aerozole BOV – w czym są lepsze od tradycyjnych?

Aerozole BOV coraz częściej wykorzystywane są w takich branżach, jak chemia motoryzacyjna, techniczna czy kosmetyki samochodowe. Rosnąca popularność tego rozwiązania wynika z faktu, że charakterystyka aerozoli Ban-On-Valve niesie wymierne korzyści zarówno dla konsumentów, jak również producentów wyrobów aerozolowych.

Bezpieczeństwo użytkowania i produkcji

Aerozole BOV są znacznie bezpieczniejsze niż aerozole klasyczne. Charakterystykę tę zawdzięczają temu, że w czasie produkcji nie używa się gazów palnych. Materiałem pędnym jest tutaj wyłącznie sprężone powietrze, co wiąże się zarówno z większym bezpieczeństwem w czasie procesów produkcyjnych, jak też bezpieczniejszym użytkowaniem i przechowywaniem takiego aerozolu.

Ekologiczność

Brak zastosowania chemicznych gazów w celu napędzania aerozolu wpływa również na to, że aerozole BOV są znacznie bardziej przyjazne środowisku naturalnemu. Sprężone powietrze, będące jedynym gazem pędnym jest neutralne dla atmosfery.

Zachowanie pierwotnych właściwości produktu

Jako że gazem pędnym jest sprężone powietrze, które nie ma bezpośredniego kontaktu z produktem, środek chemiczny, znajdujący się w worku wewnątrz puszki, zachowuje swoje właściwości. Nie miesza się z on z gazami, które mogą wpływać na jego skuteczność lub zmieniać jego właściwości. Bardzo ważnym efektem takiego rozwiązania jest to, że produkty mogą być wytwarzane według pierwotnej receptury, bez konieczności brania pod uwagę wpływu gazów pędnych na jego właściwości.

Wygoda rozpylania i ekonomiczność

Produkty aerozolowe BOV w porównaniu do klasycznych aerozoli gwarantują znacznie wygodniejsze i skuteczniejsze rozpylanie preparatów. Jest to możliwe dzięki temu, że od samego rozpoczęcia użytkowania aż do wyczerpania produktu rozpyla się on pod jednakowym ciśnieniem, niezależnie pod jakim kątem ustawiona jest puszka. Wskutek tego z worka wydostaje się niemal 100% znajdującego się w nim produktu.

Wprowadź na rynek właśnie produkty aerozolowe BOV

Napełnianie aerozoli BOV jest korzystnym procesem dla wszystkich przedsiębiorstw, które do swojej oferty chcą wprowadzić marki własne produktów z dziedziny chemii technicznej czy motoryzacyjnej. Usługi polegające na opracowaniu formuły chemicznych specyfików oraz napełnianiu nimi aerozoli BOV świadczy firmy Ondo.eu.