Dieta SIRT – czym się wyróżnia i dlaczego warto ją stosować?

W procesie odchudzania warto sięgać po metody, które nie tylko przyniosą pożądany spadek masy ciała, ale również poprawią wygląd, a co za tym idzie – samopoczucie. Jedną z najpopularniejszych diet odchudzających i odmładzających zarazem jest SIRT – zwana też „dietą Adele”. Czym się charakteryzuje?

Co to jest dieta SIRT?

Dieta SIRT polega na redukcji kaloryczności pożywienia i zastąpieniu większości posiłków w ciągu dnia specjalnymi koktajlami. Wykonane są one z produktów o wysokiej zawartości przeciwutleniaczy, głównie superfoods. To właśnie te substancje przy obniżeniu podaży kaloryczności aktywują białka sirtuinowe, odpowiedzialne za bardzo aktywne działanie odmładzające na cały organizm. Po początkowej redukcji kaloryczności w diecie przychodzi czas na zwiększanie ilości stałych posiłków i ich wartości energetycznej. W rezultacie dieta ta jest bardzo przyjemna w stosowaniu, a co najważniejsze – skuteczna!

Co daje dieta SIRT i jak najlepiej ją zacząć?

Za pomocą diety SIRT można nie tylko schudnąć bez wielkich wyrzeczeń i ciągłego uczucia głodu. Jej „skutkiem ubocznym” jest dostarczanie organizmowi prawdziwych zastrzyków błonnika, witamin, minerałów i przeciwutleniaczy. Oprócz uzupełniania ich niedoborów w organizmie, taka dieta z koktajlami sirtuinowymi przynosi też fantastyczne efekty odmładzające. To sposób odżywiania, który redukuje skutki stresu, na jaki codziennie jesteśmy narażeni, a co za tym idzie – pomaga wygładzić skórę, dodaje energii, zapobiega licznym chorobom cywilizacyjnym. Jeśli myślisz o rozpoczęciu diety SIRT, postaw na wdrożenie jej w swoje życie w sposób najskuteczniejszy – pod opieką specjalistów na wczasach odmładzających w hotelu Astor.

Dlaczego wczasy odmładzające?

Dla wieku osób wczasy odmładzające z dietą SIRT nad morzem to idealny sposób na relaks. W otoczeniu morza, w bliskiej odległości od plaży bardzo łatwo zapomnieć o pokusach dnia codziennego i przez tych kilka lub kilkanaście dni wdrożyć nowe, lepsze nawyki do swojego życia. Dni wypełnione aktywnością fizyczną, edukacyjnymi warsztatami oraz zabiegami w SPA z pewnością pozwolą Ci wykorzystać ten czas do maksimum, robiąc mnóstwo dobrego dla swojego ciała i ducha. Profesjonalny dietetyk zadba o Twoje wyżywienie zgodne z regułami diety SIRT – dzięki temu nie musisz myśleć o gotowaniu i zakupach, a skupiasz się jedynie na przyjemnościach – i to w niezwykle pięknych okolicznościach przyrody!

Odchudzanie nie musi być wcale trudne ani nieprzyjemne. W Hotelu Astor w Jastrzębiej Górze można na zawsze zapomnieć o tym krzywdzącym micie. Doskonale zorganizowany czas, wypoczynek w sprzyjających okolicznościach i uwolnienie się od problemów dnia codziennego zdecydowanie sprzyjają nie tylko odchudzaniu, ale również dbaniu o własną urodę. Za pomocą diety SIRT szybko odzyskasz energię i witalność, a co za tym idzie – pokochasz aktywność fizyczną i nauczysz się redukować stres za jej pomocą, z udziałem relaksujących zabiegów. To sprawi, że nie tylko poczujesz się, ale również będziesz wyglądać o wiele młodziej!