Dobre przedszkole to inwestycja w przyszłość dziecka.

Z badań naukowych wynika, że dzieci, które nie chodziły do przedszkola mają później problemy w szkole. Wynika to z tego, że nawet najlepsza opieka w domu nie daje tego co nauka przez zabawę w przedszkolu. Wychowując dziecko w domu często sami je ubieramy, wiążemy buciki i pomagamy dziecku w sprzątaniu zabawek.

Często robimy to ponieważ nie mamy czasu lub dość cierpliwości, aby czekać aż nasza pociech sama to wykona, lub widząc, że jej nie wychodzi jest nam jej szkoda. Rzadko też mamy tak dużo czasu aby uczyć dziecko podstaw pisania i czytania. W przedszkolu natomiast dzieci same widzą, że nie potrafią niektórych rzeczy wykonać i wtedy szybciutko się uczą, gdyż nie chcą być gorsze od rówieśników. Dlatego tak ważne jest, aby zapisać dziecko do przedszkola. W przedszkolu często dzieci zawiązują przyjaźnie, które potem przetrwają do lat szkolnych i dzięki temu idąc do szkoły nie czują się osamotnione. Nauka koncentracji na zadaniach lub zabawie pomaga potem dziecku wytrzymać w sali lekcyjnej. Należy pamiętać, że nie powinniśmy zbytnio rozpieszczać naszego dziecka. Ponieważ z czasem zacznie myśleć, iż wszystko może robić i nikt nie ma prawa mu niczego zabronić. Z takim dzieckiem będzie też ogromny problem, kiedy będziemy chcieli je zapisać do przedszkola. Rozpieszczone dziecko zacznie widzieć, że w przedszkolu nie jest najważniejsze a jest jedynie jednym z wielu dzieci w grupie.

Dlatego niezmiernie ważne jest, aby od najmłodszych lat uczyć dziecko nie tylko samodzielności, ale także pozwalać mu na zabawy z innymi dziećmi. Dzięki temu nauczy się bawić w grupie i kiedy zapiszemy je do przedszkola będzie to dla niego przyjemność a nie obowiązek. Dobrym pomysłem na naukę działania w zespole są aktywności sportowe, obecnie znajdziemy przedszkola, które stawiają na rozwój fizyczny dziecka, nie zapominając o innych umiejętnościach. Możemy znaleźć przedszkola które oferują naukę języka angielskiego, oraz rozwój fizyczny. Z ofertą można zapoznać się na stronie internetowej przedszkola: http://npjs.warszawa.pl/. Będzie to odpowiednie miejsce w którym nasze dziecko doskonale przygotuje się do edukacji szkolnej.