Gdzie znaleźć adwokata?

Zanim nawet spotkasz się z adwokatem, powinieneś poszukać jego nazwiska w Internecie. Poszukaj opinii online i innych komentarzy, które mogą być pomocne na temat zakresu usług danego adwokata.

Powinieneś również sprawdzić na stronie internetowej stowarzyszenia adwokackiego, aby sprawdzić, czy przeciwko adwokatowi nie złożono skargi lub zarzutu dotyczącego niewłaściwego postępowania lub oskarżenia o nadużycie. Powinieneś również zapytać adwokata o jego doświadczenie. Czy po raz pierwszy zajmuje się tego rodzaju kwestiami prawnymi? W przypadku mniejszych spraw może to być dopuszczalne, a nawet zaoszczędzić pieniądze. W przypadku większych sporów, możesz rozważyć poszukanie bardziej doświadczonego adwokata. Jeśli jest to coś więcej niż krótkoterminowy spór, na przykład bierzesz sporny rozwód lub walczysz z partnerem o prawo do sprawowania opieki nad dziećmi, będziesz musiał utrzymywać kontakt z adwokatem regularnie przez kilka miesięcy, jeśli nie lat. To, czego chcesz uniknąć, to adwokat, który nie odbiera telefonów ani e-maili w odpowiednim czasie. Chociaż twoja sprawa może być dla niego rutyną, jest dla ciebie bardzo ważna i tak właśnie powinna być traktowana. Jednym ze sposobów przetestowania komunikacji firmy jest wysłanie do nich wiadomości e-mail wkrótce po pierwszej wizycie. Wstrzymaj się od kilku pytań podczas konsultacji i prześlij je pocztą e-mail.

Jeśli odpowiedź zajmie kilka dni, firma może być zbyt zajęta, aby zająć się twoją sprawą. Z drugiej strony, jeśli jesteś pod wrażeniem ich czasu reakcji i odpowiedzi, być może właśnie znalazłeś swojego adwokata. Jeśli chodzi o wybór prawnika, znalezienie tego, który jest kompetentny do obsługi twojego problemu, to tylko pierwszy krok. Ważne jest również, aby upewnić się, że adwokaci Poznań to osoby komunikatywne, godne zaufania, abyś mógł swobodnie przedstawić im swoją sprawę, ponieważ tylko znając wszystkie fakty i szczegóły adwokat będzie mógł rzetelnie zająć się twoim problemem.