Jak zorganizować konferencję, by był efektywna?

Konferencje biznesowe czy naukowe to doskonała okazja, aby zaprosić przedstawicieli jednej branży, rozwiązać różne problemy, przedstawić nowoczesne rozwiązania i wspólnie pracować nad sukcesami. Jednak ze względu na szczególne znaczenie tego rodzaju spotkań, należy dołożyć wszelkich starań, aby odbywały się one w możliwie jak najkorzystniejszych warunkach. Jak zorganizować efektywną konferencję?

Sale konferencyjne Gdańsk – gdzie zwołać konferencję?

Nowoczesny hotel w prestiżowej lokalizacji to doskonałe miejsce, aby zwołać ważną konferencję, naradę czy uczcić jakąś uroczystość na firmowym bankiecie. Poza odpowiednimi salami konferencyjnymi uczestnicy tego typu spotkania mają również możliwość skorzystania z eleganckiego noclegu, o którym powinien pomyśleć organizator konferencji. Przyjemne okoliczności przyrody, czyli bliskość wybrzeża Morza Bałtyckiego to doskonałe warunki, aby uczestniczyć w konferencji będąc zrelaksowanym i żywo zainteresowanym jej treściami.

Jak powinny być wyposażone sale konferencyjne?

W hotelu Arkon Park w Gdańsku dostępne są nowoczesne sale konferencyjne oraz bogate wyposażenie, dzięki któremu konferencja będzie mogła odbywać się w naprawdę dobrych warunkach. Klimatyzowane sale, wygodne krzesła i stoły to nie wszystko. Hotel dba również o to, aby w sali nie zabrakło sprzętu konferencyjnego – komputerów, rzutników, tablic interaktywnych i innych. Ułatwiają one poprowadzenie spotkania w dowolnej formie, bez względu na to, w jaki sposób mówcy przygotowali się do tego wydarzenia.

Jaką salę wybrać na konferencję?

Jeśli chodzi o sale konferencyjne Gdańsk, w hotelu Arkon Park dostępne są pomieszczenia o różnych powierzchniach, przeznaczone dla konkretnej liczby osób. Skupiając uczestników konferencji we właściwie dopasowanej do ich liczby sali można zadbać o ich skupienie na temacie spotkania oraz komfort spędzenia wielu godzin w sali, w której nie odczują oni ani ciasnoty, ani wrażenia przytłoczenia rozmiarem sali.

Ustawienie stołów – jakie będzie najkorzystniejsze?

Kontakt z obsługą hotelową jest niezbędny nie tylko w celu rezerwacji terminu na wynajęcie sali i pokoi hotelowych, ale również aby jak najlepiej dostosować salę do rodzaju konferencji. Pracownicy hotelu znając charakter tego spotkania będą wiedzieli, jak ustawić stoły i krzesła. Rozstawienie krzeseł niczym w teatrze to najlepszy sposób na konferencję dla mówców i słuchaczy, którzy nie muszą dokonywać żadnych bieżących zapisków. Stoły ustawione w kształcie podkowy to idealny sposób na zebrania zarządu i inne konferencje biznesowe wymagające notowania, podkreślające status osoby siedzącej na szczycie „podkowy”. Krzesła i stały rozstawione niczym w sali lekcyjnej są najlepsze dla wszelkich wykładów i konferencji naukowych, zaś skupione wokół prostokątnie rozstawionych stołów sprzyjają efektywnym naradom. W przypadku spotkań bankietowych hotel proponuje ustawienie stołu okrągłego, przy którym każdy z uczestników spotkania jest równy sobie, co zdecydowanie pomaga w uzyskaniu swobodnej atmosfery posiłku.