Japonia ma wiele pięknych miejsc do odkrycia

Japonia składa się z czterech głównych wysp: Hokkaido, Honsiu, Sikoku i Kiusiu oraz wysp Okinawa.

Spośród nich wyspa Sikoku jest najmniejszą z grupy i jest również najmniej odwiedzana przez turystów, chociaż obszar ten nie jest pozbawiony uroczych i niepowtarzalnych widoków i zabytków. Shikoku jest znane z wielu pielgrzymek świątynnych, które pociągają za sobą wyczerpującą, wielodniową wędrówkę od świątyni do świątyni wzdłuż całego obwodu wyspy. Znajdziesz także dolinę Iya i jej niesamowite wiszące mosty. Obszar ten jest tak odległy, że często nazywany jest Japońskim Tybetem. Kiusiu jest najbardziej wysuniętą na południe z czterech głównych wysp Japonii. Wyspa jest podzielona na siedem prefektur, z których każda ma swój niepowtarzalny urok. Od tętniącego życiem i energicznego miasta Fukuoka na północy, przez tradycyjne ryokany i gorące źródła Oita, po historycznym Kumamoto, aż po naturalny raj Kagoshima na południu, ta wulkaniczna wyspa naprawdę ma coś dla każdego. Shinkansen ma bogactwo naturalnego piękna, historii, jedzenia i kultury, które jest tak różne od głównej wyspy Honsiu, że prawie wydaje się innym krajem. Fukuoka jest jednym z największych miast w Kiusiu, najbardziej wysuniętej na południe wyspie Japonii. Miasto położone jest stosunkowo blisko kontynentu azjatyckiego i od setek lat jest ważnym miastem portowym.

Fukuoka ma wiele interesujących miejsc do odwiedzenia, ale jedną z jej najbardziej unikalnych cech są nadrzeczne stoiska z jedzeniem Yatai.

W przeciwieństwie do Tokio, Fukuoka ma znacznie bardziej spokojne tempo życia i jest doskonałym miastem do odkrywania przez turystów szukających ciszy i relaksu. Miasto i okolice są miejscem dla wielu atrakcji, w tym pałacu i pięknej świątyni Zen. Jeśli zdecydujesz się na wyjazd do Japonii, oprócz popularnych dużych miast warto zatrzymać się również w innych miejscach. Entuzjaści aktywnego wypoczynku przekonają się, że Sapporo jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania i odkrywania. Ponadto, ze względu na położenie na najbardziej wysuniętej na północ wyspie w Japonii, Sapporo jest świetną ucieczką od uciążliwej letniej wilgoci i upału panujących na pozostałych wyspach.