Majówka w Poznaniu — jak dobrze spędzić czas w mieście?

Początek maja to doskonała okazja do bliższych i dalszych podróży, co wiąże się oczywiście z majówką i możliwością skorzystania z wolnych od pracy dni. Jeżeli trafi się akurat piękna pogoda, to większość z nas ochoczo wyjeżdża na jedno lub kilkudniowe wycieczki, by odpocząć i zrelaksować się poza domem. Celem wyjazdów mogą być bardzo różne miejsca, a jednym z ciekawszych kierunków będzie na pewno przepiękna stolica Wielkopolski, czyli Poznań.

Dlaczego Poznań?

Mogłoby się wydawać, że dłuższy weekend to czas, który powinno spędzić się na łonie natury, jednak coraz więcej osób ceni sobie kilkudniowe wypady do interesujących miast, w których również można zorganizować ciekawy wypoczynek. Poznań na pewno należy do tego typu miejsc, a jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że zarówno dorośli, jak i dzieci znajdą tu atrakcje, dzięki którym wycieczka będzie udana, nawet wtedy, gdy pogoda spłata nam figla. Poza tym oprócz tego, że jest to piękne miasto, odegrało również bardzo ważną rolę w historii Polski, a majówka może być doskonałą okazją do tego, aby go bliżej poznać.

Stary Rynek i okolice

O poznańskich koziołkach zamieszkujących tutejszy ratusz słyszał zapewne każdy, dlatego trudno wyobrazić sobie wycieczkę po tym mieście bez zobaczenia tej atrakcji. Żeby być świadkiem trykających koziołków, trzeba stawić się pod ratuszem w samo południe i wysoko zadrzeć głowę… Potem czas na spacer po Starym Rynku i podziwianie przepięknych kolorowych wąskich kamieniczek oraz chwilę odpoczynku z filiżanką kawy w jednym z tutejszych kawiarnianych ogródków. Kontynuując spacer, warto zobaczyć pręgierz, pod którym kiedyś wymierzano kary, słynny poznański kościół farny, a następnie udać się na Górę Przemysła, gdzie z wieży widokowej zamku królewskiego można podziwiać fantastyczną panoramę miasta. A jeśli miejskie atrakcje zaczną męczyć, czas wybrać się nad Jezioro Maltańskie – tu na pewno nie zabraknie pomysłów do rekreacji na świeżym powietrzu.

A żeby było ciekawiej…

Zwiedzanie, czasem może nużyć – zwłaszcza jeśli podróżuje się z dziećmi. Dobrą metodą na uatrakcyjnienie spacerów jest skorzystanie z miejskich gier turystycznych. Dzięki nim odgadując kolejne zagadki, można podążać uliczkami Starego Miasta, czy odwiedzić Ostrów Tumski, poznając przy okazji wiele ciekawostek z historii miasta. To doskonała zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych oraz bardzo dobry pomysł na aktywne spędzenie wolnego czasu.

Najlepiej na piechotę

Aby dobrze poznać zwiedzane miasto i poczuć jego klimat, najlepiej robić to na piechotę. Używając samochodu, nie tylko można utknąć w korkach, ale też pominąć wiele ciekawych miejsc, do których warto zajrzeć przypadkiem, zbaczając z dowolnej uliczki. Dobrze to wziąć pod uwagę szukając noclegu i wybrać taki, który znajduje się blisko wielu atrakcji. Jeśli chodzi o tak położony hotel Poznań centrum to dzielnica, w której nie brakuje tego typu obiektów i każdy na pewno znajdzie tu pokój spełniający indywidualne oczekiwania. Jeśli będzie w miarę blisko miejsc, które planujemy odwiedzić, to już po śniadaniu można wyruszyć na spacer i sprawdzić, jakie tajemnice kryje stolica Wielkopolski.