Naturalny i zdrowy makijaż mineralny dla każdego rodzaju cery

Wiele osób dowiaduje się o makijażu mineralnym, kiedy chce zmienić swoje nawyki związane z używaniem kosmetyków. Przy obecnym zainteresowaniu bezpiecznymi, naturalnymi i organicznymi produktami makijaż mineralny jest bardzo popularny.

Makijaż mineralny to powrót do technologii nakładania kosmetyków, które były używane od czasów starożytnych. „Wiele starożytnych kultur stosowało zmielone naturalne minerały jako środek do nakładania koloru na skórę w celu dekoracji, kamuflażu, czy jako barwy wojenne. Współcześnie stale rosnące zapotrzebowanie na kosmetyki naturalne zbiegło się z rosnącą liczbą kobiet, które określiły swoją skórę jako wrażliwą lub problematyczną. Minerały, takie jak tlenki żelaza, tlenek cynku i dwutlenek tytanu, są mielone i rozdrabniane na małe cząsteczki w celu stworzenia kosmetyku do makijażu. Kluczową różnicą w stosunku do konwencjonalnego makijażu jest to, czego nie ma w makijażu mineralnym. Na ogół kosmetyk mineralny nie zawiera olejków zmiękczających i wosków, substancji zapachowych i konserwujących występujących w konwencjonalnych preparatach do makijażu. Aby upewnić się, że kupujesz wysokiej jakości produkt do makijażu mineralnego, przeczytaj etykietę. Jeśli jest napisane „wzbogacony w minerały” lub jeśli preparat jest płynny lub w postaci musu, produkty te mogą zawierać składniki takie jak konserwanty, parabeny, lub silikon czy oleje dodane w celu uzyskania gładkiej tekstury.

Wszechstronne pigmenty można stosować na mokro lub na sucho jako tymczasowy barwnik do włosów, pomadkę do ust, róż, rozświetlacz, cień do powiek, puder sypki lub podkład mineralny Pixie Cosmetics. Zalety makijażu mineralnego sprawiają, że wiele kobiet postanawia je wypróbować. Makijaż mineralny może nie trwać tak długo na twarzy lub być tak trwały jak makijaż konwencjonalny, ponieważ nie zawiera standardowych składników kosmetycznych, takich jak spoiwa, wodoodporne polimery i inne środki przylegające do skóry. Delikatne, naturalne składniki promują zdrową skórę i nie zatykają porów. Mniej składników użytych przy produkcji tych kosmetyków oznacza mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia podrażnienia skóry czy wyprysków.