Nie masz pewności co do Twojej taktyki zakupów?

W pewnym momencie wszyscy muszą kupować samochód. Niestety, większość z nas nie oczekuje na to. Trudno zrozumieć wszystkie zmienne związane z zakupem samochodu. Poniższy artykuł zawiera standardowe porady, które musisz znać.

Poznaj swoje granice. Zanim zaczniesz robić zakupy na następny samochód lub ciężarówkę, zdecyduj, ile możesz zapłacić i trzymaj się tego. Nie zapomnij uwzględnić zainteresowania swoimi obliczeniami. Możesz również zapłacić około 20 procent jako zaliczkę, więc bądź przygotowany.

Zamiast kupować zupełnie nowy samochód, kup go lekko zużytego, który ma zaledwie kilka lat. Wiele samochodów ma zbywalne gwarancje na trzy lata lub 36 000 mil. Zaoszczędzisz znaczną kwotę na zakup nowego, a gwarancja zapewni ci spokój przez pierwszy rok.

Nigdy nie zostawiaj samochodu z dealerem na noc. Wiele salonów dealerskich oferuje możliwość skorzystania z samochodu, który rozważasz w domu, aby przetestować go dłużej. Choć z pewnością jest to atrakcyjne, oznacza to, że mają możliwość posiadania samochodu będącego zakładnikiem. To sprawia, że ​​trudniej jest odejść od złej oferty i nie jest to korzystne.

Dowiedz się o prawdziwej wartości rynkowej samochodu przed złożeniem oferty. Często dilerzy będą mieli samochód oznaczony jako pewna wartość procentowa, więc mają trochę miejsca do poruszania się. Jeśli znasz wartość rynkową, możesz lepiej się z nimi targować o cenę, jaką zapłacisz za drzwi.

Poproś o radę i zalecenia od innych osób. Jak oni myślą o swoich obecnych pojazdach? Jak dobrze by oni powiedzieli, że samochód ma swoją wartość? Czy słyszą wspaniałe rzeczy o różnych samochodach? Kiedy szukasz pojazdu, jest to jeden ze sposobów, aby dowiedzieć się, gdzie możesz iść w poszukiwaniu nowego lub używanego samochodu.

Odwiedź pokazy samochodowe, dzięki czemu masz lepszy obraz tego, co Cię najbardziej interesuje. To daje wgląd w świat samochodów i to, co jest dla Ciebie dostępne. Będziesz także miał okazję porozmawiać z ludźmi posiadającymi wiedzę. Po wizycie w programie auto show najprawdopodobniej masz zawężoną listę pojazdów, które Cię interesują.

Jeśli nie możesz znaleźć samochodu, który chcesz, zapytaj dealera, czy może go zamówić. Większość samochodów krajowych może być zamawiana na zamówienie z odpowiednimi ulepszeniami i opcjami, których potrzebujesz. Nawet używane samochody są często łatwe do znalezienia i wysłania przez dealerów samochodowych do ich lokalizacji. Będziesz musiał poczekać trochę dłużej na tę opcję, ale może warto, jeśli masz nastawione na coś konkretnego.

Nigdy nie powinieneś nawet zastanawiać się nad zakupem samochodu przed przetestowaniem go. W rzeczywistości przed jazdą próbną i ogólnym przeglądem samochodu należy założyć, że jest to okropne. Samochód musi się udowodnić, więc nie zakochaj się w konkretnym samochodzie, a następnie spróbuj uzasadnić jego wartość.

Podczas gdy dealer, który kupujesz pojazdem, oferuje finansowanie, sprawdź opcje. Uzyskaj ofertę pożyczki ze swojego banku lub unii kredytowej. Często będą oferować lepsze stawki niż dealerskie. Umożliwi ci to przekazanie tych kwot do urzędnika finansowego dealera i wynegocjowanie niższej stawki.

Kochanie kupowanego samochodu jest możliwe w każdym budżecie. Poprzez wcześniejsze kształcenie możesz sprawić, że proces będzie przebiegał sprawniej. Pamiętaj tylko o wskazówkach tutaj, gdy robisz zakupy. Będziesz zaskoczony niską ceną, jaką możesz otrzymać.