Schody wykonane z kamieni naturalnych są coraz bardziej popularne

Już w starożytności ludzie starali się otaczać luksusowymi produktami wykonanymi z bogatych, naturalnych materiałów.

Wtedy również modne stało się wykorzystanie kamiennych schodów we wnętrzu pomieszczeń, a nie tylko na zewnątrz. Kamień naturalny odgrywa bardzo ważną rolę w nowoczesnym designie. Obecnie głównym materiałem okładzinowym schodów jest marmur i granit. Popularność tego materiału można łatwo wytłumaczyć faktem, że takie stopnie są trwałe, mocne i odporne na niekorzystne warunki środowiskowe.

Schody wykonane z kamieni naturalnych są coraz bardziej popularne

Trwałe i estetyczne schody granitowe do domu i budynku komercyjnego

Schody monolityczne to stopnie wykonane z ciętych kamiennych bloków. Stosowane są głównie w budownictwie zewnętrznym, stąd logiczne jest, że do ich produkcji wykorzystuje się tylko twardą skałę, charakteryzującą się dużą wytrzymałością i mrozoodpornością. Ponadto produkty wykonane z takich materiałów kamiennych prawie się nie ścierają, dlatego często można je zobaczyć w miejscach publicznych z dużym przepływem ludzi. Mogą to być centra handlowe, lokale rozrywkowe, biura, instytucje publiczne, kościoły, teatry, muzea, przy których często znajdują się schody granitowe. Ponadto schody ze stopniami z twardej skały są zalecane do stosowania w miejscach o trudnych warunkach klimatycznych.

Stopnie z granitu mogą mieć różne powierzchnie, a wszystko zależy od rodzaju wykończenia. Mogą być błyszczące jak lustro, przetarte lub wypolerowane. Aby polerowane stopnie były antypoślizgowe, należy je poddać obróbce cieplnej. Jeśli chodzi o końce stopni, są one zwykle wykonane z tego samego materiału co bieżnik. Mogą jednak mieć inną teksturę. Na przykład polerowane końce są często wykonywane w połączeniu z bieżnikiem poddanym obróbce cieplnej lub odwrotnie. Estetycznie połączenie faktur wygląda bardzo pięknie i szykownie, poza tym takie produkty wyglądają na kompletne i wykończone.

Eksperci, którzy codziennie pracują przy produkcji stopni, doskonale znają główne cechy kamienia i znają cechy pracy z nim. Dzięki temu z łatwością mogą wykonać kamienne schody granitowe według indywidualnych wymiarów wskazanych przez klienta, uwzględniając wszelkie jego życzenia dotyczące kształtu i faktury gotowego produktu.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą https://schody-granitowe-kmx.pl