Pojawiły się plamy na dłoniach

Plamy rude, brązowe na dłoniach najczęściej pojawiają się u osób starszych. Bardzo często mówi się, że to są plamy od wątroby, ale to nie jest prawdą kolor jest podobny, ale przyczyna powstawania tych plam jest całkowicie inna.

To, że powstają takie plamy spowodowane jest nadwrażliwością na słońce. Nie możemy tak dużo czasu spędzać na słońcu, bo właśnie takie plamy na dłoniach nam się pojawią. Mogą również być na twarzy, ramionach, dekolcie. Właściwie we wszystkich miejscach, które są narażone na działanie promieni słonecznych. Latem trudno jest unikać całkowicie słońca, ale musimy uważać żeby w pełnym słońcu zbyt długo nie przebywać. Jeśli tego nie zrobimy to niestety, ale plam na całym naszym ciele będziemy mieć jeszcze więcej. Zaczniemy wyglądać jeszcze mniej atrakcyjnie. Jeśli chyżo o pojawianie się plam to nie trzeba mieć więcej niż pięćdziesiąt lat. osoby młodsze między dwudziestym, a trzydziestym rokiem życia również takie plamy mogą mieć. Jeśli bierzemy leki na ciśnienie krwi albo na cukrzyce to szanse, że szybciej pojawią się u nas plamy są większe. Osoby z jaśniejszą karnacją są bardziej zagrożone na ich występowanie.


Co można z tym zrobić?

Jeśli jest to od słońca to na pewno trzeba będzie unikać kontaktu z nim. Nie mówimy tutaj o tym, że mamy się chować cały czas, ale leżenie na plaży godzinami na pewno nam jeszcze bardziej zaskoczy. Warto również stosować bardzo dobrej klasy kremy, które będą nas przed promieniami słonecznymi chroniły, a wtedy na pewno będą z tego same pozytywne efekty, na których nam przecież bardzo zależy. Musimy zmienić swój tryb życia zwłaszcza latem, a plamy nie będą u nas występowały. Jeśli mamy brązowe plamy na dłoniach to albo sami zaczniemy nad tym pracować albo będzie ich coraz więcej. Warto się, zatem zastanowić nad tym, które rozwiązanie wybieramy. Plamy na twarzy i reszcie ciała to nic estetycznego, dlatego warto zrobić wszystko żeby się nie pojawiały. Wtedy będziemy jeszcze bardziej zadowoleni z naszego wyglądu, dlatego trzeba tak zrobić.