Profesjonalne akcesoria, dzięki którym sprzątanie będzie łatwe i przyjemne

Czy wiesz, że statystyczny Polak najbardziej nie lubi myć okien oraz podłóg, patrząc na wszelkie prace porządkowe? Drobne sprzątanie wykonujemy kilka razy w tygodniu, ale generalne sprzątanie tylko raz na kilka miesięcy. Wszystko dlatego, że takie zadanie wiąże się ze stratą czasu co najmniej kilku godzin i oczywiście wymaga od nas sporego wysiłku fizycznego. Przedstawiamy więc akcesoria, dzięki którym przestrzeń domowa czy też biurowa będzie zawsze lśniła czystością, a same prace porządkowe nie będą koszmarem.

Tradycyjny mop, czy wózek do sprzątania?

Okazuje się, że nie wystarczy zwykły mop, uniwersalny płyn do mycia podłóg i woda, by porządnie sprzątnąć. Efekt będzie mizerny, na podłodze pozostaną smugi, a sam brud nie zostanie wyczyszczony dokładnie. Należy zainwestować nie tylko w gadżety, dzięki którym sprzątanie będzie łatwe, ale przede wszystkim skuteczne. Przyda się więc mop płaski z bawełnianym wkładem, bo właśnie taki nie jest szkodliwy dla różnego rodzaju posadzek. Do tego idealnie zbiera brud i zmywa trwałe zanieczyszczenia. Może przydać się też zestaw szczotek, jeśli podłoga jest bardzo zaniedbana, przy czym przy ich wyborze warto uwzględnić rodzaj posadzki, by jej nie porysować.
Jeśli czeka nas sprzątanie dużej powierzchni, najlepiej zaopatrzyć się w wózek do sprzątania dwuwiaderkowy. Ten sprawi, że nie będzie trzeba nosić ciężkich płynów, ale też pozwoli umyć podłogę naprawdę solidnie. Jedno wiaderko służy do przechowywania w nim czystej wody do płukania mopa. W drugie zaś nalewa się wodę z płynem czyszczącym. Dzięki temu mycie podłogi jest naprawdę efektywne.

Dedykowane środki czystości

Niezależnie od tego, co sprzątamy, zawsze należy w tym celu wykorzystywać najlepszej jakości środki czystości. Tylko te dedykowane konkretnym powierzchniom sprawią, że brud zniknie, a wraz z nim także bakterie, wirusy i roztocza. Idealnie jest wykorzystywać preparaty ekologiczne, bez związków chemicznych – to ważne, jeśli w tym pomieszczeniu przebywają dzieci.
Odpowiednie płyny do mycia nie zniszczą też czyszczonego materiału, za to dodatkowo będą go chronić poprzez naturalną impregnację.

Sprzątaj bardziej efektywnie

Jeśli już wiesz, jakie akcesoria wybrać, musisz poznać też technikę doskonałego sprzątania, a przed pierwszym wykorzystaniem poszczególnych sprzętów, przeczytaj ich instrukcję obsługi. Czy wiesz, że wiadra do mopa powinno napełniać się wodą maksymalnie do 2/3 ich pojemności? Większa ilość wody sprawi, że ta będzie się wylewać podczas transportu, niemożliwe stanie się również wypłukanie samego mopa. W większości przypadków nie należy też nalewać wrzątku, do dobrego wyczyszczenia podłogi wystarczy woda o pokojowej temperaturze.
Jeśli tylko masz możliwość, nabywaj akcesoria na kółeczkach, dzięki czemu nie będzie trzeba ich dźwigać – sprzątanie sklepu o dużej powierzchni mogłoby być naprawdę męczące. Co więcej, dobieraj wielkość gadżetów myjących do metrażu przestrzeni, która wymaga regularnego czyszczenia. Dzięki temu praca pójdzie o wiele sprawniej.

Posted In Dom