Przełącznik sieciowy Cisco do firmy

Każdego dnia sieć rozrasta i rozwija się coraz bardziej. A wraz z nią wymagania klientów. I choć może brzmieć to groźnie, to nadal jedną z najważniejszych i najbardziej pożądanych cech jest prawidłowe i sprawne działanie sieci. Wielu konsumentów oczekuje także zaprojektowania sieci w taki sposób, żeby maksymalnie wykorzystać wszystkie elementy, przy jednoczesnym zachowaniu wydajności i łatwym zarządzaniu. Dlatego coraz ważniejszy staje się dobry wybór odpowiedniego przełącznika sieciowego. Jest to niewielkie urządzenie (zwane także switchem), które służy do pośrednictwa w wymianie danych pomiędzy urządzeniami końcowymi. Wyposażony w kilkanaście lub kilkadziesiąt portów może połączyć w jedną sieć sporą liczbę urządzeń. Dzięki niemu można zbudować i uporządkować sieć lokalną, a także zwiększyć jej wydajność.

Jak wybrać switch?

Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czego oczekujemy od przełącznika sieciowego. Istnieją ich typy: zwykłe, inteligentne i zarządzane. Zwykłe nie pozwalają użytkownikowi wprowadzać własnych ustawień, dlatego dobrze sprawdzą się jedynie w niewielkich, domowych biurach. Inteligentne dają użytkownikowi możliwość konfiguracji, dzięki czemu można dostosować switch do indywidualnych potrzeb i preferencji. Najlepszą opcją dla większych przedsiębiorstw są przełączniki zarządzane, które oferują mnogość konfiguracji, co pozwala na maksymalne dopasowanie ustawień do wymagań klienta. Są zdecydowanie najlepszym wyborem, jeśli oczekuje się najwyższej jakości oferowanych usług sieciowych i elastyczności.

Obecnie w branży switchy funkcjonuje wiele różnych marek. Jedną z najpopularniejszych i najbardziej cenionych jest firma Cisco, która wyróżnia się indywidualnym podejściem do każdego klienta i wysoką jakością produktów. W swojej dziedzinie odznacza się ogromną pomysłowością i należy do innowatorów, wdrażających nowatorskie rozwiązania. Przełączniki sieciowe Cisco, zwane też ,,przełącznikami dla zmieniającego się świata” to innowacyjne urządzenia, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów, o czym świadczą pozytywne opinie wielu konsumentów, szczególnie na temat ich przełącznika do centrów danych Catalyst 4500X.

Dlaczego warto wybrać Catalyst 4500 marki Cisco?

możliwość zarządzania switchem w chmurze;

– do urządzenia można dodać moduł, który chroni jednostkę przed pyłem i kurzem oraz poprawia przepływ powietrza;

– niskie koszty energii i działalności przy zachowaniu wysokiej niezawodności;

–  wysoka jakość oraz ochrona switcha za pomocą unikatowego krzemu;

– pełne bezpieczeństwo użytkowania dzięki współpracy Catalyst 4500 z Cisco TrustSec, które minimalizuje zagrożenia bezpieczeństwa;

– ulepszone monitowanie i kontrola aplikacji dzięki instrumentowi zarządzania Flexible Netflow;

– switch pozwala na optymalizację pod kątem mobilności, współpracy i ujednoliconej komunikacji;

Catalyst 4500X posiada system wysokiej niezawodności, który charakteryzuje się odpowiednio dostosowaną niezawodnością, wydajnością i dostępnością do specyficznych zastosowań danego systemu, również w przypadku krytycznych zastosowań w przedsiębiorstwach.

– przełącznik posiada ponadto nowatorskie funkcje, jak zasilacz mogący przejść z prądu zmiennego na stały oraz awaryjne zasilanie;

– produkty marki Cisco obsługują duże spektrum narzędzi open-source oraz umożliwiają zarządzanie w chmurze;

– switch zapewnia maksymalnie uproszczoną i przyjazną dla użytkownika instalację oraz użytkowanie urządzenia, a także bezdotykowe wdrażanie nowych przełączników;

–  maksymalna szybkość przesyłania danych Catalyst 4500 to nawet 800 Gb/s.

Marka Cisco skupia się nie tylko na niezawodności i wysokiej jakości swoich produktów. Każdego dnia wychodzi naprzeciw nowym wymaganiom klientów i stara się stworzyć jak najlepsze rozwiązanie dla każdego z nich. Ich switche są nie tylko bezpiecznymi, bezawaryjnymi i wydajnymi urządzeniami, ale także przełącznikami, które przede wszystkim spełniają oczekiwania konsumentów. Każdy z nich przeszedł szereg rygorystycznych testów, które potwierdziły jego bezpieczeństwo i jakość. Sprzęt tej firmy jest skierowany zarówno do małych, jak i dużych przedsiębiorstw, którym zależy na jak najwyższej jakości świadczonych usług i zminimalizowaniu wszelkich problemów sieciowych.

Jeśli są państwo zainteresowani innowacjami, jakie na rynek wprowadza marka Cisco, zachęcamy do zapoznania się z ich ofertą na stronie legalnego dystrybutora, jakim jest thomas it. W tym sklepie znajdą państwo ogromny wybór sprzętu i usprawnień dla różnych gałęzi przemysłu, a również kontakt z ekspertami, którzy doradzą w wyborze produktu, spełniającego państwa oczekiwania. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt poprzez e-mail: [email protected] lub telefonicznie: 32 444 94 30