Samochody zasilane prądem

Samochody elektryczne na stałe zagościły już na naszych drogach, warto zwrócić uwagę iż coraz częściej spotykamy także stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Oczywiście posiadacze aut z silnikami elektrycznymi mogą także ładować samochody w domu, podłączając je do standardowego gniazdka elektrycznego. Warto jednak zwrócić uwagę iż tego rodzaju ładowanie trwa dość długo ze względu na niskie napięcie jak na potrzeby akumulatorów tego rodzaju auta. Dlatego też właściciele często korzystają także z szybkich stacji ładowania pojazdów, które mogą mieścić się przykładowo na standardowych stacjach benzynowych.

Samochody zasilane prądem

Jak ładuje się samochody elektryczne?

Obecnie na naszych drogach widzimy auta elektryczne lub też auta hybrydowe, w drugim przypadku jest to auto które posiada dwa rodzaje silników czyli silnik spalinowy oraz silnik elektryczny. Zatem będziemy mogli z niego korzystać tak jak z tradycyjnego pojazdu, jeżeli będziemy jednak chcieli możemy wybrać napęd elektryczny. Z pewnością jest to nowość która bardzo dobrze przyjmuje się na rynku motoryzacyjnym, duża dostępność punktów ładowania powoduje że coraz więcej kierowców zaczyna interesować się tym napędem.

Oczywiście ładowanie możemy wykonać praktycznie w każdym miejscu, powinniśmy oczywiście posiadać odpowiednie kable które będziemy mogli podłączyć do sieci. W tym przypadku warto zwrócić uwagę iż dużą rolę odgrywa długość kabla, powinien on wystarczyć do gniazdka znajdującego się przykładowo w budynku. Dlatego też często są to kable o długości 5 lub też 10 metrów, dzięki czemu wygodnie będziemy mogli podłączyć się do sieci. Mogą być to kable umożliwiające ładowanie z sieci jedno lub też trójfazowych, warto także zwrócić uwagę iż powinniśmy posiadać jeden kabel zapasowy w aucie który będziemy mogli wykorzystać w razie potrzeby.

Z pewnością przewody do ładowania samochodów elektrycznych mogą mieć różne końcówki, dlatego też powinniśmy zwrócić uwagę iż na stacjach ładowania nie będziemy musieli posiadać specjalistycznych kabli. Jednak jeżeli będziemy chcieli podłączyć się do tradycyjnej sieci elektrycznej wówczas powinniśmy zadbać aby kabel posiadał odpowiednią końcówkę która będzie umożliwia ładowanie prądem zmiennym z gniazdka.