W jaki sposób wybrać wózek spacerowy? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

W życiu każdego rodzica przychodzi taki moment, kiedy musi zmienić on wózek głęboki na spacerówkę. Zazwyczaj dzieje się to w momencie, gdy dziecko woli siedzieć niż leżeć i staje się znacznie spokojniejsze, kiedy na spacerze może podziwiać okolicę. Jaki wózek spacerowy wybrać?

Kiedy nie posiadasz wózka wielofunkcyjnego i przyszła pora na to, żeby wybrać praktyczny i funkcjonalny wózek spacerowy, czeka Cię nie lada wyzwanie! Powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Wózki spacerowe Warszawa mogą się od siebie znacząco różnić, dlatego zawsze decyzja powinna być podejmowana w sposób świadomy. Dowiedz się jak najwięcej na temat wyboru odpowiedniego wózka spacerowego.

Na to zwróć uwagę podczas zakupów

Na co powinieneś zwrócić uwagę podczas wyboru wózka spacerowa? Istotną kwestią z pewnością jest sama waga. Otóż spacerówka musi być lekka, tak abyś nie miała trudności z wnoszeniem jej po schodach z dzieckiem, które staje się coraz cięższe. Właśnie dlatego sam stelaż nie może być ciężki, jednak musi być stabilny i bezpieczny dla Twojej pociechy. Równie ogromne znaczenie ma sam rozmiar po złożeniu wózka. Pamiętaj o tym, że spacerówkę będziecie ze sobą zabierać również na wakacje. To oznacza, że powinna ona bez trudu zmieścić się w każdym bagażniku. Co jeszcze ma znaczenie? Z pewnością jest to głębokość, a także wysokość siedziska. Musi ono być w odpowiedni sposób wyprofilowane, aby zapewniało pełne bezpieczeństwo Twojemu dziecku. Ponadto spacerówka musi być szeroka! W takiej sytuacji podróżowanie będzie wygodne i komfortowe dla Twojego dziecka, co ma ogromne znaczenie dla wszystkich rodziców. Część modeli dostępnych na rynku, na przykład w sklepie internetowym wozki-foteliki.pl posiada dodatkową opcję zmiany kierunku siedzenia dziecka.

Jest to również niezwykle wygodne rozwiązanie. Wózki dziecięce powinny wyróżniać się także dużą budą. W końcu musi ona chronić Twoją pociechę przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, w związku z tym – im będzie ona większa, tym lepiej. Musi się również znajdować w odpowiedniej wysokości nad głową dziecka, aby ono czuło się dobrze na każdym spacerze. W przypadku spacerów znaczenie ma również podparcie na stopy. Zwróć przy wyborze uwagę na odległość podparcia od siedziska. Nie może ona być ani zbyt mała, ani zbyt duża. Ma to znaczenie dla prawidłowego podparcia dziecka i może mieć wpływ na rozwój jego postawy!