Profesjonalna obróbka metali metodą CNC

Firmy które potrzebują specjalistycznych części poszukują usług CNC, obróbka obejmuje zarówno frezowanie, jak i toczenie, ale te dwa procesy mają wyraźne różnice.

Obróbka odnosi się do technologii cięcia mechanicznego, która wykorzystuje kontakt fizyczny do usuwania materiału przy użyciu szerokiej gamy narzędzi. Nie wszystkie maszyny CNC są przeznaczone do obróbki, za tym skrótem kryje się komputerowe sterowanie numeryczne. Każda maszyna opierająca działanie na CNC wykorzystuje systemy komputerowe do automatyzacji procesu obróbki. Zaczyna się od stworzenia wirtualnego projektu produktu końcowego w oprogramowaniu. Istnieje wiele wszechstronnych programów typu CAD-CAM, które pozwalają użytkownikowi stworzyć kod niezbędny do obróbki. Kod jest zapisany i może być dostosowany, w celu dostosowania do możliwości danego urządzenia. Ponadto specjaliści mogą sprawdzać cały proces obróbki za pomocą tego programu nadzorującego. Pozwala to na sprawdzenie błędów w projekcie, aby uniknąć tworzenia modeli, których nie można wyprodukować, lub będą zawierały błędy. Profesjonalna obróbka metali metodą CNC

Kod można również napisać ręcznie, tak jak to robiono w przeszłości.

To jednak znacznie wydłuża cały proces. Dlatego wykorzystuje się nowoczesne oprogramowanie inżynierskie. Chociaż maszyny CNC wykonują zaprogramowaną wcześniej obróbkę, wiele innych aspektów procesu wymaga ręki operatora maszyny. Materiał musi zostać przytwierdzony do stołu, tak aby nie poruszał się w trakcie obróbki. Frezowanie ręczne w dużej mierze zależy od operatorów, podczas gdy nowsze modele mają bardziej zaawansowane systemy automatyzacji. Obecnie produkowane na zamówienie roboty przemysłowe potrafią odciążyć wielu pracowników, automatyka produkcji zmniejsza koszty i może w znacznym stopniu wyeliminować błędy. Wiele firm produkcyjnych stawia na automatyzację swoich procesów, jednak wiele potrzebnych maszyn musi zostać wykonanych na indywidualne zamówienie. Obecnie maszyny CNC, mogą wytworzyć dowolne części do maszyn, dzięki czemu można stworzyć dowolną maszynę produkcyjną.