W jakich warunkach przechowywać gruszki?

Osoby zajmując się hodowlą owoców, wiedzą jak wiele różnych czynników wpływa na jakość owoców. Podczas zbierania owoców warto pamiętać, że pierwsze dojrzewają owoce znajdujące się na czubku korony drzew.

Zatem warto zbierać je w odstępach czasu w miarę dojrzewania, zaczynając od górnych partii, są to największe owoce. W dalszej kolejności dojrzewają owoce na środku korony i na końcu owoce na dole. Zbiór owoców musi przebiegać z zachowaniem ostrożności, tak aby nie uszkodzić skóry, nie można ich poobijać. Z pewnością ważne są także skrzynki do ich przechowywania, jabłka i gruszki wkładamy do nich ostrożnie, wato też pamiętać o tym aby owoce się nie gniotły. Niektóre typy skrzynek posiadają na spodzie specjalne przetłoczenia które ułatwiają ich przechowywanie, tak aby owoce się nie stykały.

Do długotrwałego przechowywania wybieramy owoce najładniejsze, natomiast reszta może być przeznaczona do szybkiego przetworzenia. Mogą posłużyć przykładowo do produkcji soków i dżemów.

Do prawidłowego przechowywania potrzebne są odpowiednie hale do przechowywania owoców. Jeśli chcemy mieć doskonałą halę do przechowywania owoców, ale nie możemy postawić na swoim terenie porządnej hali, doskonałym pomysłem są hale stalowe. To hale, które są bardzo łatwe do ustawienia, ale są o tyle lepsze od namiotowych, że ściany są bardzo stabilne i można w nich zagospodarować nawet ściany. Bardzo ważne w tym przypadku jest to, że hale stalowe mogą służyć jako zakład produkcyjny, gdyż są na tyle solidne, że dosłownie wszystkie elementy można wykorzystać. Zarówno przy ścianach postawić maszyny, jak i owe ściany zagospodarować regalami czy półkami na których ułożymy jabłka i gruszki. Warto pamiętać, że hale stalowe są dużo lepszej jakości a z całą pewnością praktyczniejsze, niż namiotowe. Dlatego służą one nie tylko temu, żeby mieć miejsce zadaszone, lecz w ogóle można prowadzić firmę i w takie hali mieć produkcję. Wiele firm korzysta z takiego rozwiązania, ponieważ nie wszędzie można postawić murowaną halę. Ponadto hale do postawienia mają o tyle lepiej, że ie trzeba do nich robić specjalnych planów czy otrzymywać dodatkowych zezwoleń. Jeżeli planujemy długie przechowywanie gruszek wówczas hala stalowa będzie bardzo dobrym pomysłem. Można ją dostosować do potrzeb przechowywania owoców, wyposażyć w urządzenia do utrzymywania niskiej temperatury, oraz właściwą wentylację. Nie wiesz jak przechowywać jabłka? – Zerknij na nasz kanał youtube.