Własne biurko wspólna przestrzeń – coworking

Liczba pracowników pracujących w domu częściowo lub w całości rośnie od lat.

Praca zdalna przynosi mieszankę pozytywnych i negatywnych wyników. Patrząc na to przejście z tradycyjnego, konwencjonalnego biura do stylu pracy zdalnej, pracodawcy zdecydowanie bardziej skupiają się na negatywach niż na pozytywach, biorąc pod uwagę rozwój ich firmy. Niestety praca z domu na dłuższą metę nie jest możliwa z wielu powodów, dlatego trzeba znaleźć inne rozwiązanie.

Własne biurko wspólna przestrzeń – coworking

Przestrzenie do pracy, biura i sale konferencyjne oferuje coworking Warszawa

Praca zdalna w domu to praca bez zespołu i bez stałego nadzoru. Chociaż w niektórych przypadkach zmniejszony kontakt ze współpracownikami może dać pracownikowi więcej miejsca na zwiększenie produktywności bez rozpraszania uwagi, jednak aspekt dzielenia się pomysłami, opracowywanie strategii w kierunku celów projektu, doskonalenie pracy na podstawie sugestii, brak monitorowania, zmniejsza spójność i koordynacja, jest zdecydowaną wadą. Praca w domu powoduje również drastyczny spadek produktywności i koncentracji pracowników. Ciągłe rozpraszanie uwagi i niewielka lub brak motywacji do pracy w domu są głównymi przyczynami niższego wskaźnika produktywności.

Odpowiednim sposobem na przezwyciężenie tego dylematu między pracą w konwencjonalnym biurze a pracą zdalną z domu jest praca na zasadzie coworking. Właśnie dlatego obecnie przestrzenie coworkingowe są tak poszukiwane. Ogólnie rzecz biorąc, coworking to społeczność ludzi gromadzących się w neutralnej przestrzeni, aby pracować samodzielnie lub w grupach nad różnymi projektami, z różnych środowisk. Nie jest to podobne do typowej przestrzeni biurowej, ponieważ ludzie w środowisku coworkingowym nie pracują dla tej samej firmy.

Przestrzenie coworkingowe zazwyczaj oferują te same udogodnienia, a w niektórych przypadkach nawet więcej niż w tradycyjnym biurze. Dużym wyróżnikiem jest elastyczność, długoterminowy najem nie jest wymogiem w przestrzeni coworkingowej. Podstawowe udogodnienia, jakie oferuje coworking warszawa, takie jak Wi-Fi, drukarki, skaner, niszczarka, kafeteria i inne udogodnienia są wspólne dla każdej przestrzeni coworkingowej. Mamy również do dyspozycji przestrzeń wypoczynkową, sale konferencyjne, oddzielne biura i zamykane szafki.