Wpływ pandemii na rynek pracy w województwie świętokrzyskim

praca Kielce

W skali roku procentowy przyrost wyniósł 6,8 procent i był najniższy w kraju. W porównaniu do 2019 roku liczba bezrobotnych wzrosła o 2800 osób. Na tą chwilę w rejestrze jest 44 881 bezrobotnych, a liczba nadal rośnie. Pracodawcy obawiają się kolejnych ograniczeń, jak i zachowań konsumenckich, które mogą wpłynąć na funkcjonowanie ich firm.

Praca Kielce

Stolica województwa świętokrzyskiego zmaga się z dużym odsetkiem bezrobocia. Mało ofert pracy jest dostępnych i znikają z każdym dniem. Bowiem sytuacja w naszym kraju nie jest ciekawa. Kielczanie boją się o swoje posady, które mogą stracić lada dzień. Sytuacja na rynku pracy też nie jest kolorowa. W związku z pandemią zakłady pracy nie szukają pracowników. Jednak znajdzie się garstka, w której pracodawcy firm szukają rąk do pomocy.

praca Kielce

Gdzie można znaleźć aktualne oferty pracy w Kielcach?

Ludzie zainteresowani pracą w tak trudnym dla wszystkich momencie mogą szukać wszędzie. Mogą rozglądać się po mieście za tradycyjnymi papierowymi ogłoszeniami, szukać informacji w Internecie, pytać znajomych i bliskich. Najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do Urzędu Pracy w Kielcach. Znajdą tam najświeższe, sprawdzone i aktualne oferty pracy. Dobrym rozwiązaniem dla ogarniających świat Internetu, będzie praca zdalna. Warto w sieci wpisać hasło „praca Kielce”. Jeśli szybko potrzebujesz coś znaleźć a brakuje ofert to praca on-line będzie zadowalającą opcją. Przynajmniej tymczasowo, póki sytuacja nie ulegnie zmianie. Kolejną opcją jest czytanie gazet i słuchanie lokalnych audycji radiowych. Natomiast jeśli ktoś woli tradycyjne sposoby, to można osobiście zanieść CV do firm, które ogłosiły nabór pracowników.

Sposób na sukces

Aby osiągnąć sukces w poszukiwaniu pracy, należy postępować według niżej wymienionych wskazówek:

  • Zamieszczanie własnych ofert pracy,

  • Składanie aplikacji w firmach i instytucjach: listownie lub osobiście,

  • Odpowiadanie na ogłoszenia o wolnych stanowiskach pracy zamieszczane w mediach,

  • Aktywne poszukiwanie pracy.