Kup samochód, wykorzystując leasing

Nadszedł czas na wymianę samochodu? Marzysz o nowym aucie, które sprawdzi się w terenie? A może pragniesz sportowego pojazdu, który świetnie zaprezentuje się na drodze i będzie twoją chlubą i dumą? Nieważne jakiego samochodu szukasz, każdy możesz sfinansować za pomocą leasingu!

Minęły czasy, gdy leasing był zarezerwowany wyłącznie dla przedsiębiorców. Wtedy każda osoba prywatna, która chciała kupić samochód, mogła skorzystać jedynie z kredytu. Teraz mamy wybór: oferta banków lub firm leasingowych. Każda z nich posiada wady i zalety. Z pewnością jednak warto zainteresować się możliwością wzięcia auta w leasing. Z tej opcji płynie wiele korzyści.

Leasing nie obiciąża twojej zdolności kredytowej

Leasing nie wiąże się ze zdolnością kredytową. Jasne, firma finansująca twój zakup, sprawdzi to, czy posiadasz dochody. Nie będzie jednak zaglądać na twoje rachunki bankowe. Co ważne, nie musisz również dostarczać jej góry dokumentów. Leasing załatwiany jest przy zachowaniu minimum formalności. To proces, który trwa krótko i nie angażuje klientów w czasochłonne działania.

Nie chcesz już tego samochodu? wymień go!

Każdą umowę leasingową podpisuje się na czas określony. Co ważne, w tym układzie, to firma finansująca zakup jest formalnym właścicielem samochodu. Dzięki temu, to właśnie na niej spoczywa obowiązek odebrania pojazdu od dilera i zarejestrowania go. Klient może wykupić auto za określoną wartość, po zakończeniu okresu leasingowania. Może również skorzystać z innej opcji, a mianowicie wymiany auta na kolejne, nowsze. Do tego nie będzie musiał martwić się o sprzedaż używanego pojazdu. Tym zajmie się leasingodawca. Problemem klienta będzie jedynie wybór pomiędzy nowymi modelami.

Jakie to koszty?

Koszty czy to kredytu, czy leasingu w wielu przypadkach stanowią kluczową kwestię podczas zakupu samochodu. Możemy sprawdzić je bezpośrednio w banku lub firmie leasingowej. Możemy również poznać ich orientacyjną wysokość, bez wychodzenia z domu. Wystarczy wykorzystać kalkulator rat leasingowych. Jak go wybrać? Wystarczy skorzystać z narzędzia, stworzonego przez jedną z zaufanych firm, np. https://cls.pl/kalkulator. Jeśli chodzi o leasing dla osób prywatnych kalkulator ten pozwoli nam na poznanie szacunkowych miesięcznych opłat. Warto pamiętać, że nie jest to wiążąca oferta handlowa, a jedynie obliczenie o charakterze informacyjnym. Kalkulator leasingowy samochodu dostępny jest o każdej porze, z dowolnego urządzenia (tablet, komputer, smartfon) i miejsca (dom, biuro). Nie wymaga podania wrażliwych danych, a wypełnienie formularza zajmuje kilka minut. Wyniki uzyskujemy wciągu sekundy!