Zakład pogrzebowy pomoże zorganizować pochówek zmarłego

Kiedy umrze bliska nam osoba, będziemy musieli przygotować ceremonię pogrzebową. Musimy skontaktować się z domem pogrzebowym, który przygotuje zmarłego.

Oczywiście po śmierci musimy zawiadomić lekarza w przychodni, który będzie wystawiał kartę zgonu. Można także wezwać karetkę, następnie musimy zawiadomić zakład pogrzebowym, które przewiezie zmarłego do kostnicy. Nie możemy zbyt długo przechowywać ciała zmarłej osoby, ciało powinno być przewiezione do kostnicy możliwie jak najszybciej. W Polsce istnieje tradycja pożegnania zmarłego w domu, jednak warto pamiętać iż jeżeli temperatury są wysokie, musimy zabrać ciało z domu. Do zakładu pogrzebowego musimy zabrać dokumenty zmarłego dowód osobisty, dokumenty z ZUS. Trzeba także załatwić sprawę z pochówkiem na cmentarzu. W naszym kraju zarządcami cmentarzy są gminy, lub tez parafie. Często w obrębie jednej gminy znajduje się kilka cmentarzy dlatego powinniśmy poinformować zakład pogrzebowy gdzie pochowany zostanie zmarły. Dom pogrzebowy musi przygotować ciało do pochówku, powinniśmy dostarczyć ubranie zmarłej osoby, następnie musimy wybrać trumnę. Zakład pogrzebowy może pomóc nam w załatwianiu niektórych formalności związanych z pochówkiem.

Może przykładowo zająć się sprawami związanymi z nekrologiem, rozwieszeniem.

Może także pomóc nam z otrzymaniu zasiłku z ZUS, wiele osób po prostu nie wie jak załatwić takie, sprawy, dlatego pomoc zakładu pogrzebowego będzie w tym przypadku nieoceniona. Dlatego też warto wybrać profesjonalny zakład pogrzebowy Kraków jest miastem, gdzie będziemy mogli liczyć na profesjonalny pochówek, i pomóc we wszystkich sprawach związanych z pogrzebem. Musimy także zaplanować dokładnie ceremonię na cmentarzu. Musimy określić w którym miejscu ma być pochowany zmarły, oraz jaki nagrobek wybrać. Obecnie można wybierać spośród różnych rodzajów kamienia, różnych kolorów czy tekstury. Mogą to być nagrobki granitowe, ale także w różnych kolorach, szarym, czerwonym, zielonym, wszystko zależy od tego jak będziemy chcieli aby pomnik wyglądał.