Wybór sukni ślubnej to ważna decyzja

Zakup idealnej sukni ślubnej dla niektórych panien młodych jest równie ważna jak samo wesele. Rozpocznij szukanie sukni na sześć do dziewięciu miesięcy przed ślubem.

Wykonanie sukienki zajmuje projektantowi około czterech miesięcy, a kolejne zmiany i ewentualne przeróbki kolejne dwa miesiące. Uszycie bardzo wyszukanej sukni może potrwać jeszcze dłużej. Jeśli masz mało czasu, wiele sklepów robi szybkie zamówienia za dodatkową opłatą, ale wybór będzie prawdopodobnie bardzo ograniczony. Mogą również mieć dział sprzedaży z próbkami, które można kupić na miejscu od ręki. Większość tkanin, z których uszyte są suknie ślubne, nadaje się do noszenia przez cały rok, ale niektóre, takie jak jedwab i organdyna, są bardziej odpowiednie na ciepłe dni, podczas gdy aksamit i brokat najlepiej pozostawić na zimę. Dowiedz się, ile chcesz wydać, i powiedz o tym sprzedawcy, zanim zacznie proponować suknie do przymiarki. W ten sposób nie stracisz niepotrzebnie czasu na sukienkę, która Ci się spodoba, a na którą Cię nie stać. Zwykle zestaw ślubny, w tym welon, bielizna i wszelkie inne akcesoria, stanowi około 15 procent całkowitych kosztów ślubu. Uwzględnij dodatki, takie jak przeróbki, pralnia, zmiana stroju i buty, które mogą odjąć sporo pieniędzy od wydatków ślubnych. Zastanów się nad przejrzeniem czasopism ślubnych i stronami internetowymi, aby dowiedzieć się więcej o tkaninach, sylwetkach i doborze kroju sukni, aby lepiej przekazać projektantowi to, czego szukasz. Utwórz folder ze zdjęciami sukienek lub detalami, które ci się podobają, i zabierz go ze sobą na zakupy, aby poszukać inspiracji.

Nie musisz wydawać wielu pieniędzy, aby kupić idealną suknię ślubną.

Wiele salonów prowadzi okresową wyprzedaż, aby sprzedać kolekcję przed wprowadzeniem nowej. Odwiedzaj również pokazy, na których prezentowana jest moda ślubna, gdzie projektanci pokazują nowe linie. Zdecyduj, gdzie chcesz kupić suknię i zadzwoń do sklepów oraz projektantów z wyprzedzeniem, aby dowiedzieć się, jaki jest przedział cenowy ich sukienek, a także czy sprzedają akcesoria i wprowadzają zmiany. Nie musisz wydawać wielu pieniędzy, aby kupić idealną suknię ślubną.