Zwiedzanie Tajlandii w dwa tygodnie

Wydaje się to być trudne, ale jeśli dobrze wszystko zaplanujemy to szanse na zwiedzenie Tajlandii w dwa tygodnie są i to bardzo duże.

Najważniejszy jest plan działania żeby się w tym wszystkim nie pogubić. Planując wcześniej jesteśmy na wiele przygotowani, dlatego nie stresujemy się tak bardzo. Nasza przygoda zaczyna się do przylotu do Bangkoku. Już tutaj będzie można poczuć ten wyjątkowy klimat i przyjechać się tuk tukiem. Warto przy okazji spróbować ich lokalnej kuchni na ulicy Rambuttri. Oczywiście będąc w Tajlandii trzeba się nastawiać na zwiedzanie wielu światy, ale trzeba jasno powiedzieć, że robią one niesamowite wrażenie. Możemy zwiedzić świątynie Szmaragdowego Buddy czy Leżącego Buddy. Jeśli znajdziemy czas i jest weekend to warto również w miejscowości Amphawa zobaczyć jak wygląda tajski targ wodny. Na naszej mapie warto zrobić również miejsce dla miejsca gdzie wolontariusze z całego świata zajmują się opieką pokrzywdzonych słoni, które wykorzystywane są na szeroką skalę do turystyki i pracy.

Co jeszcze?

Świątyń jest tak bardzo dużo, że na ich zwiedzanie trzeba będzie poświecić minimum jeden dzień. Warto to zrobić, bo w ten sposób poznamy kulturę tego pięknego kraju. Po Tajlandii poruszamy się pociągami i autobusami, dlatego trzeba zarezerwować sobie na to sporo czasu. Na naszej liście powinno się znaleźć również Wybrzeże Krabi. Dobrym pomysłem jest zwiedzanie miasta wieczorem, bo wtedy poczujemy jego niesamowity klimat. Oczywiście jak jest wybrzeże to są i plaże, dlatego dla każdego znajdą się tutaj bardzo ciekawe atrakcje. Warto udać się na wycieczkę po wyspach, które znajdują się w pobliżu, a w tym na słynną plaże Maya Bay. Miejsc godnych polecenia jest znacznie więcej i mamy szczęście, bo są opisane na stronie Tajlandia w dwa tygodnie. Dowiemy się jak planować podróż do tak egzotycznego dla nas kraju. To będzie wyprawa życia dla wielu osób, dlatego trzeba się tam udać żeby zobaczyć na własne oczy ten całkowicie inny dla nas świat.