Kupujemy oczyszczacz powietrza

Obietnica oczyszczania powietrza jest kusząca: urządzenie zaprojektowane do oczyszczania powietrza w domu, usuwając wszystkie zanieczyszczenia, w tym zapachy, dym, kurz i sierść zwierząt domowych.

Biorąc pod uwagę fakt, że powietrze w pomieszczeniach może mieć poziomy niektórych zanieczyszczeń nawet pięciokrotnie wyższe niż powietrze na zewnątrz, warto zainwestować w zakup takiego urządzenia. Ale w rzeczywistości nie wszystkie oczyszczacze powietrza muszą sprostać marketingowemu szumowi. Istnieje kilka rodzajów oczyszczaczy powietrza. Filtry powietrza wykorzystują papierowy, światłowodowy, węglowy lub siatkowy filtr do wychwytywania cząstek, takich jak kurz, alergeny i inne zanieczyszczenia. Filtry należy regularnie czyścić lub wymieniać. Do tej kategorii zalicza się wysokowydajne filtry cząstek stałych (HEPA). Elektrostatyczne filtry powietrza wykorzystują elektrycznie naładowany panel lub ekran do wychwytywania cząstek. Podobny typ, zwany jonizatorem lub generatorem jonów, łączy jony naładowane elektrycznie z pyłem i innymi zanieczyszczeniami, czyniąc cząsteczki cięższymi i powodując ich opadanie z powietrza. Filtry z węglem aktywnym usuwają gazy i zapachy za pomocą węgla aktywnego lub podobnego produktu.

Nie są zwykle stosowane w domowych oczyszczaczach powietrza, mogą nie usuwać niektórych gazów takich jak tlenek węgla i często mają krótką żywotność. Światło ultrafioletowe ma zniszczyć zanieczyszczenia biologiczne, takie jak pleśń i bakterie, za pomocą światła ultrafioletowego, ale nie ma gwarancji, że Twój dom będzie całkowicie wolny od zarazków. Światło nie usuwa cząstek, takich jak kurz i alergeny, dlatego należy go używać w połączeniu z urządzeniem filtrującym. Dobry oczyszczacz Philips może pomóc osobie z alergią lub innymi problemami z oddychaniem, ponieważ będzie skuteczny przy usuwaniu drobnych cząstek w powietrzu. Oczyszczacze powietrza zwykle składają się z filtra lub wielu filtrów i wentylatora, który zasysa i cyrkuluje powietrze. Częstotliwość wymiany filtrów zależy od typu oczyszczacza i sposobu użytkowania.

Posted In Dom