Alimenty na dzieci i podział majątku

Jeśli mamy dzieci, ale nasze małżeństwo się rozpadło to trzeba się liczyć z tym, że musimy płacić alimenty. Zasada jest tutaj taka, że ta strona, która jest winna rozpadowi albo ta, u której są dzieci ta dostaje pieniądze. Druga strona ma płacić, co miesiąc określoną kwotę.

Ta kwota nie jest określona żadną ustawą, dlatego trudno powiedzieć ile to będzie wynosiło. Na to ile wyniosą alimenty ma wpływ majątek takiej osoby to ile zarabia i co posiada. Im więcej posiada tym więcej płaci każdego miesiąca dla swojej rodziny. Jeśli się tego nie będzie robiło to dług rośnie i można za to trafić nawet do więzienia, a na pewno takiego rozwiązania nikt nie chce. Jeśli mamy ustalone alimenty i są za wysokie, bo straciliśmy pracę to trzeba udać się z tym do sądu. Zajmie się tym kancelaria i adwokat rodzinny. Można również mieć taką sytuacje, że to osoba, która wychowuje dzieci złoży pozew o zwiększenie alimentów, bo wiem, że ta druga strona zarabia coraz więcej pieniędzy.

Wysokość alimentów

Trzeba dostarczyć wszystkie dokumenty odnośnie wydatków na dziecko. Jeśli dziecko jest pod opieka lekarza albo jest niepełnosprawne to wszystkie potrzebne dokumenty załączamy i wtedy będzie to brane pod uwagę przy ustalaniu wysokości alimentów.

Wydatki na jedzenie, naukę czy ubrania również brane są pod uwagę. Im więcej takich dokumentów mamy, które to potwierdzają tym mamy większe szanse na wyższe alimenty. Jeśli nie za bardzo wiemy, co przynieść i co dołączyć to skontaktujmy się z adwokatem, który nam to wszystko powie i dzięki temu będziemy o wiele lepiej przygotowani. Dobrze jest wiedzieć ile osób pozwana zarabia i gdzie konkretnie pracuje. To ułatwiamy sądowi podejście decyzji o tym ile mają wynosić alimenty. Sami widzimy, że wiele czynników wpływa na wysokość alimentów i nie da się powiedzieć dzisiaj ile pieniędzy otrzymamy. Informacje o alimentach znajdziemy na podział majątku Warszawa i warto tutaj zajrzeć. Im więcej wiemy tym lepiej będziemy przygotowani do rozprawy o alimenty.