Jak wybrać body niemowlęce?

Kompletując wyprawkę, przyszli rodzice będą mogli przekonać się, że do wyboru mają różne rodzaje ubranek dla noworodka. Przesada? Oczywiście, że nie.

Kompletując wyprawkę, przyszli rodzice będą mogli przekonać się, że do wyboru mają różne rodzaje ubranek dla noworodka. Przesada? Oczywiście, że nie.

W przypadku tak małych dzieci należy powiedzieć, że są to niezbędne elementy garderoby. Wśród tego znaleźć można body. Jak wybrać body niemowlęce?

Wygodne body dla małego dziecka

Body niemowlęce z długim rękawem, a także z krótkim, przez długi czas będą towarzyszyć maluchowi. Od dnia narodzin do przynajmniej 18-24 miesięcy. Dlaczego? Ponieważ jest to jeden z najbardziej wygodnych elementów garderoby.

Co można o nich powiedzieć? To, że są one uniwersalne. Body kopertowe zakłada się do tego bardzo szybko. Doceniane są również za to, że dostępne są w wielu krojach.

Podczas wyboru tego elementy garderoby, nie można zapomnieć o jednej rzeczy. Żadne body nie może krępować ruchów.

Do tego żądne nie może podwijać się podczas raczkowania/prób chodzenia/chodzenia. Body oraz inne elementy garderoby nie mogą podrażniać skóry małego dziecka. Dziecko musi się w nim czuć wygodnie. Jeżeli tak nie będzie, to maluch na pewno da znać. Nie powie tego osobiście, ale jego częsty płacz, który na pierwszy rzut oka jest nieuzasadniony, może być właśnie powiązany z tym.

Bielizna dla malucha

Body zapinane z przodu to tak naprawdę rodzaj bielizny. Zakładana jest ona bezpośrednio na skórę. Nie ma się więc czemu dziwić, że tak ważny jest materiał z jakiego body zostało wykonane. Body to tak naprawdę przedłużana koszulka. Sięga ona aż do kroku. To właśnie w tym miejscu zapinane jest ono na zatrzaski.

W niektórych przypadkach znaleźć można body zapinane z przodu. Dokładnie chodzi tu o boczne ramionka w tej oto „przedłużonej” koszulce.

Dobre body kopertowe

Rodzice najczęściej wybierają body kopertowe. Można je bez trudu założyć – nawet, jeżeli jedną ręką będzie się przytrzymywało malucha. Często bywa tak, że maluch trzyma rączki przykurczone. Niestety, ale dzieci mają to do siebie, że nie lubią ubierania. Na szczęście body jest tak skonstruowane, iż nawet w takiej sytuacji, nikt nie będzie miał problemu z założeniem.

Kopertowe body polecane jest przy maluchach. Tych naprawdę najmłodszych. Przy starszakach można pomyśleć o body na zakładki, body zapinane na boku. Dobrą propozycją są również te zapinane na ramieniu. W przypadku tych drugich, body może być zapinane na zatrzaski lub napy.

Nie mogą to być body, które zapinane są na guziki. W przypadku niemowlaków, starszych pociech, tego typu akcesoria do garderoby są niewskazane. Istnieje bowiem ryzyko zadławienia małymi elementami.

Na krótko czy na długo?

Body kopertowe można otrzymać w wersji z długim i krótkim rękawem. Która opcja jest lepsza? Wszystko zależne jest od aury. W przypadku wiosny i lata zalecane jest to na krótki rękaw. Długie rękawy zalecane są w porze jesienno zimowej. Body można używać samodzielnie. Można również dopasować do nich półśpiochy. Świetnie prezentują się ona także ze zwykłymi spodniami dresowymi, rajstopami.

Decydując się na założenie body, należy pamiętać o jednej zasadzie. Malucha (w szczególności niemowlaki) należy ubierać o jedną warstwę więcej, niż człowieka dorosłego.

Dobry pomysł na prezent

Body to funkcjonalny element garderoby. Skoro tak jest, to można pomyśleć o tym, aby kupić je np. na prezent dla malucha. Z jakiej okazji? Dobrym pomysłem jest m.in. body na roczek. Tak, pierwsze urodziny to wyjątkowa okazja. Z tej okazji zostanie zorganizowane wyjątkowe przyjęcie. Uświetnią je wspaniałe ozdoby, duża liczba gości.

Z tej okazji można kupić body na roczek. Jest to ciekawa inspiracja dla wszystkich. Mogą z niej skorzystać rodzice, babcia, dziadek, ciocia, wujek. Dosłownie wszyscy.

Rodzice mają poniekąd ułatwioną sprawę. Znają oni doskonale potrzeby swoje dziecka. Będą wiedzieli, jaki rozmiar będzie dobry dla malucha. Osoby z zewnątrz mają nieco utrudnione zadanie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapytać dumnych rodziców roczniaka. Dzięki temu uda się wybrać dopasowane body z krótkim lub długim rękawem.

Śmieszne body niemowlęce można założyć od razu na urodziny. Można z nich również skorzystać później. Fakt, że urodziny obchodzi się tylko jeden dzień nie oznacza, iż body nie można założyć także później. Body na tę okazję dostępne są z różnego rodzaju napisami.

Są one oferowane także w różnej kolorystyce. Idealnie dopasowanej dla dziewczynek, dla chłopców. Dorośli mogą również zakupić bodziaki w kolorach uniwersalnych.

Body na roczek jest tak zaprojektowane, aby z miejsca przyciągać wzrok innych osób. W końcu pierwsze urodziny ma się tylko raz. Warto więc pokazać wszystkim, że oto ten dzień w końcu nadszedł w życiu małego dziecka.

Jak ubierać body?

Dla dzieci nieco bardziej ruchliwych (czyli około pierwszego roku życia), polecane są body z mniejszą ilością zatrzasków. Mogą to być te, które zakładane są przez głowę. Dobrym pomysłem są również te na zakładkę. Im mniejsza ilość zatrzasków w przypadku starszych dzieci, tym większa pewność, że nie będą one się długo denerwować. Body przed długi czas będą towarzyszyć dzieciom.