Co sprawia, że skandynawski styl mebli jest tak popularny?

Rynek meblarski w naszym kraju jest na tyle rozwinięty, że w każdym mieście znajdziemy jakiś sklep meblowy. Wiele salonów meblowych prowadzi sprzedaż mebli dla dzieci.

Meble dla dzieci dobrze się sprzedają, bowiem czasy, w jakich żyjemy powodują, że każde dziecko ma swój pokój. Pokój dziecka zwykle urządzony jest w jakieś meble. Wśród mebli dziecięcych znajdziemy meble wypoczynkowe oraz funkcjonalne. Te meble wypoczynkowe to zazwyczaj sofa rozkładana, która pełni rolę nie tylko wypoczynku ale posiada również funkcję spania. Każda kuchnia powinna być tak urządzona aby mogła pomieścić wszystkich domowników, oraz ewentualnych gości. A więc należy zadbać o odpowiedni stół i wystarczającą liczbę krzeseł. Wspólne jedzenie posiłków przez domowników to zwyczaj praktykowany od wieków. Żadna wyspa kuchenna, blat czy też barek nie zastąpi nam stołu, przy którym wygodnie zasiądzie nasza cała rodzina. Wygodny stół to taki, przy którym wszyscy mieszkańcy domu mogą usiąść swobodnie. Dla jednej osoby należy przeznaczyć powierzchnię około ćwierć metra kwadratowego. Jeżeli pomnożymy tą powierzchnię przez liczbę domowników, wówczas uzyskamy orientacyjną wielkość stołu, jakiego będziemy potrzebowali.

Niezwykle praktyczne są stoły rozkładane, które zapewnią dodatkowe miejsca gościnne. Ze względów praktycznych nasz stół powinien być dostępny przynajmniej z trzech stron jednak najlepiej jeżeli możemy się do niego dostać ze wszystkich stron. Inaczej wygląda sytuacja w niewielkiej kuchni, w której często jest mało miejsca. Pamiętajmy o tym że musimy tam również umieścić krzesła. Do niewielkiego pomieszczenia możemy zakupić na przykład jasne krzesła w stylu skandynawskim, które rozjaśnią i optycznie powiększą małe wnętrze. W takim małym pomieszczeniu możemy umieścić przymocowany do ściany blat, który rozkładamy tylko w czasie posiłków. Pochodzący ze Szwecji, Norwegii, Finlandii i Danii skandynawski styl mebli stał się bardzo popularny w dzisiejszych mieszkaniach. Stonowane kolory mebli uspokajają i wytwarzają ciepło we wnętrzu.

Posted In Dom