Jak samodzielnie przepchać zatkane rury?

W każdej łazience lub kuchni może zatkać się umywalka lub zlewozmywak. Nie każdy jednak wie, jak sobie z tym problemem poradzić. Można skorzystać z usług profesjonalisty lub udrożnić rury samodzielnie.

Aby instalacja kanalizacyjna działała poprawnie, przede wszystkim musi być dobrze wykonana. Szczególnie ważne jest przestrzeganie podstawowych założeń projektowych, średnic i spadków przewodów. Znaczenie ma także materiał, z którego instalacja jest wykonywana. Najczęściej instalacje kanalizacyjne wykonuje się z tworzyw sztucznych, które mają wiele zalet, m.in. gładkie wnętrze rur, są także odporne na kamień i agresywne środki chemiczne.

Najczęściej instalacja kanalizacyjna zatyka się wtedy, gdy nieprawidłowo z niej korzystamy. Trzeba przestrzegać kilku zasad, aby udrażnianie rur zbyt często nie było konieczne. Przede wszystkim do kanalizacji nie mogą przedostawać się duże kawałki jedzenia, szczególnie te tłuste. Kości, wata, pierze czy trociny mogą okazać się zabójcze nawet dla najlepiej wykonanej kanalizacji. Stosowanie agresywnych środków chemicznych również nie jest wskazane. Nie zalecamy również spuszczać w toalecie gruzu lub piasku pozostającego po domowym remoncie.

Pamiętaj również, że instalacja kanalizacyjna może zapchać się tylko w pewnej części. Dowiemy się o tym, gdy przepływ staje się wolniejszy niż dotychczas. Najgorsza sytuacja występuje wtedy, gdy kanalizacja zapcha się całkowicie, woda nie będzie wtedy w ogóle spływała. W takiej sytuacji konieczne jest udrożnienie rur. Zadanie możesz wykonać samodzielnie. Przede wszystkim musisz odkręcić syfon i wysunąć rurę odpływową ze ściany. Do przepychania rur używa się sprężyny hydraulicznej. Dzięki niej udrażnianie rur Warszawa odbywa się szybko, sprawnie i bez większych kłopotów. Pamiętaj jednak, aby użyć sprężyny dłuższej niż odległość umywalki od pionu. Dzięki temu osiągniesz spodziewane rezultaty i pozyskasz dobry przepływ wody w kuchni oraz łazience. Jak widać, nie jest to takie trudne.

Posted In Dom