Dermokosmetyki to połączenie zdrowia i urody

Doświadczeni konsumenci coraz częściej wybierają dermokosmetyki, aby jak najlepiej wykorzystać swoje produkty kosmetyczne do ochrony skóry.

Chroń, nawilżaj i naprawiaj, są to podstawowe funkcje tej wysokowydajnej pielęgnacji skóry, złożonej z aktywnych składników, których skuteczność została wykazana w wielu badaniach. Dermokosmetyki są najczęściej polecane do pielęgnacji skóry atopowej, trądzikowej i wrażliwej oraz po zabiegach kosmetycznych. Zawarte w nich składniki lecznicze są niezbędne do przywrócenia bariery lipidowej skóry i wzmocnienia jej przed szkodliwymi czynnikami, takimi jak stres, zanieczyszczenie i promieniowanie ultrafioletowe. Skóra wrażliwa jest bardzo często sucha i reaktywna, a swędzenie jest jedną z typowych dolegliwości tego typu skóry. Wybierz wyjątkowo delikatne, hipoalergiczne, bezalkoholowe i bezzapachowe produkty kosmetyczne do pielęgnacji skóry. Aby złagodzić stany zapalne, poszukaj formuł na bazie ceramidów lub kwasów tłuszczowych, które mają doskonałą funkcję barierową. Uzupełnij swoją pielęgnację skóry specjalnymi kremami przeciw świądowi, takim jak emolientowy krem do skóry atopowej.

Po trzydziestym roku życia metabolizm zwalnia i zachodzą zmiany hormonalne, co prowadzi do zmniejszenia produkcji kolagenu, utraty elastyczności skóry i pojawienia się plam pigmentowych.

Wysokie stężenie składników aktywnych w produktach takich jak dermokosmetyki i ich udowodniona skuteczność czynią je cennymi sojusznikami w walce ze starzeniem się skóry. Składniki aktywne stosowane w tych produktach obejmują retinol, przeciwutleniacze i kwas hialuronowy, peptyd, który wyjątkowo dobrze uzupełnia nawilżenie skóry oraz pomaga wypełnić zmarszczki, uszkodzenia i drobne linie. Skuteczne produkty do pielęgnacji twarzy znaleźć można na stronie https://novaclear.eu/twarz/. Wybierając kosmetyki do pielęgnacji twarzy należy uważnie czytać etykiety na opakowaniach, aby uniknąć stosowania niepotrzebnych sztucznych substancji w codziennych zabiegach. Takie substancje chemiczne mogą powodować powstawanie alergii, podrażnień, oraz przesuszenie skóry oraz pogarszać stan skóry trądzikowej lub atopowej.