Jaki prezent kupić noworodkowi po urodzeniu

W sklepach stacjonarnych i Internecie znajdziemy wiele różnych zabawek odpowiednich dla niemowląt i małych dzieci, takich jak pluszaki, miękkie lalki, kukiełki, plastikowe i drewniane pojazdy na kółkach, zabawki sensoryczne, książeczki oraz wodne zabawki do kąpieli.

Dla większych dzieci, które już raczkują i chodzą odpowiednie będą klocki, duże piłki, zabawki do pchania i ciągnięcia oraz niskie, miękkie przedmioty, po których można się czołgać, jak maty edukacyjne. Różne rodzaje zabawy mogą obejmować zabawę manipulacyjną, w której dzieci wykorzystują swoje małe mięśnie do budowy czegoś, zabawki edukacyjne i sensoryczne, polegającą na dotyku, kształtach, fakturach i kolorach za pomocą zastosowania różnych materiałów, zabawki wodne, lampki i urządzenia, które świecą i wydają dźwięki, które uspokajają i pomagają szybciej zasnąć, zabawę piaskiem i wodą oraz kreatywną zabawę w budowanie czy malowanie. Zabawa jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju każdego dziecka z tego właśnie powodu, że jest to najważniejszy sposób, w jaki dziecko się uczy. Odkąd się rodzą, zabawki motywują dzieci do używania stóp i dłoni w celu odkrywania form, kolorów i dźwięków. Jaki prezent kupić noworodkowi po urodzeniu

Gdy dzieci wiedzą, jak siedzieć i czołgać się, zabawki zachęcają je do większego ruchu.

Jeśli ich ulubiona zabawka jest poza zasięgiem, dziecko użyje rączek, aby spróbować ją chwycić. Jeśli zdecydujesz się podarować rodzicom i maluchowi prezent wkrótce po jego urodzeniu, kieruj się nie tylko ceną, ale również atrakcyjnością, bezpieczeństwem i przydatnością przedmiotu dla noworodka. Maluchowi z pewnością spodoba się kocyk przytulanka, a jeśli będzie miał wyhaftowane imię dziecka, z pewnością będzie to miły akcent również dla rodziców. Dobrym pomysłem na prezenty dla dziecka po urodzeniu jest również podarowanie ubranek, śliniaków, bucików i skarpetek niemowlęcych, książeczek, gryzaków czy grzechotek. Dla małych dziewczynek odpowiednie będą również dekoracyjne buciki czy elastyczne i zabawne opaski na włosy w jasnych kolorach.