O czym należy pamiętać wybierając nową pościel

Jeśli decydujesz się na zakup nowej pościeli, możesz wybrać wypełnienie sztuczne lub z naturalnego puchu gęsiego lub kaczego.

Oczywiście luksusowe poduszki są wykonane z naturalnego puchu i są zazwyczaj dobrej jakości, ale u niektórych osób mogą powodować silne reakcje alergiczne. Takie osoby powinny wybierać poduszki i kołdry wypełniane włóknem poliestrowym, bawełną lub kulkami silikonowymi. Znakiem rozpoznawczym taniej i złej jakości poduszki są bóle głowy i problemy z zatokami, a także szybka utrata puszystości. Pracochłonne pranie pościeli jest również ograniczone, ponieważ sama kołdra czy poduszka jest umieszczana w poszewce, zwykle wykonanej z bawełny lub mieszanki bawełny z poliestrem, aby zwiększyć wygodę, funkcjonalność, higienę i trwałość pościeli. Na poszwy na kołdry nie zaleca się stosowania grubych tkanin, ponieważ ich gęsty splot uniemożliwia właściwości termiczne kołdry. Poszewka na kołdrę jest zdejmowana i prana tak często, jak prześcieradło i poszewki na poduszki lub tak często, jak jest to preferowane, ale sama kołdra wymaga czyszczenia znacznie rzadziej i w zależności od zawartości może wymagać specjalistycznego czyszczenia chemicznego zamiast prania. O czym należy pamiętać wybierając nową pościel

Kołdra może być wypełniona puchem lub pierzem o różnej jakości i ilości, wełną, bawełną lub włóknami sztucznymi, takimi jak poliester.

Kołdry oznaczone jako nadające się do prania są często zbyt duże, aby zmieścić się w domowej pralce, chyba że jest to pralka dużych wymiarów ładowana od góry. Czasami konieczne jest wypranie ich w pralni w większych bębnach maszyn przemysłowych, należy jednak uważnie przestrzegać instrukcji prania, aby uniknąć zniszczenia pościeli. Dobrej jakości pościel możesz znaleźć w sklepie internetowym Expert Snu. W sprzedaży znajdziemy szeroki wybór kołder, możemy przykładowo zakupić połączenie kołdry zimowej i na lato. Zwykle składają się one z dwóch kołder połączonych ze sobą zatrzaskami lub rzepami. Mogą być one używane pojedynczo lub razem, w zależności od pory roku. Idealna kołdra powinna być lekka, ale ciepła. Im lepsza jest jakość wypełnienia i tkaniny wierzchniej, tym lepsza jakość i ogólna wydajność kołdry i tym lżejsza ona będzie.

Posted In Dom