Skórzana teczka w casualowym stylu vintage – czy to ma sens? Recenzja

Każdy przedsiębiorca, lekarz lub prawnik wie doskonale, że w pracy musi dbać nie tylko o kwestie stricto zawodowe, ale również te dotyczące prezencji. Nawet jeśli zaplanowane spotkanie nie ma oficjalnego charakteru, na pewno warto pojawić się na nim ubranym tak, by podkreślić swój profesjonalizm. I choć nie zawsze trzeba zakładać garnitur lub krawat do koszuli, dodatki w postaci eleganckich butów, skórzanego paska czy aktówki męskiej na pewno są mile widziane.

By całość stylizacji nie wyszła jednak śmiesznie, trzeba odpowiednio dobierać kolejne dodatki. To, że urzędnik woli styl casualowy, nie oznacza przecież, że od razu musi nosić przy sobie plecak. Do nieco swobodniejszych stylizacji można dopasować neseser męski o luźniejszej, mniej zobowiązującej formie. Mówiąc jednak o skórzanej teczce w casualowym stylu vintage, nasuwa się pytanie: czy to ma sens? Czy taki model rzeczywiście może być elegancki i jednocześnie wpisać się w mniej oficjalny ton?

Skórzana aktówka męska, to kwestia prestiżu i profesjonalizmu

Naturalna skóra, to materiał długowieczny, nieprzemakalny i oddychający. Nic dziwnego, że powstające z niej teczki cieszą się największą popularnością wśród klientów. Tak zwane biznesowe teczki męskie, to przede wszystkim prestiż noszenia. Poza niezaprzeczalnymi i praktycznymi zaletami skóry, ta charakteryzuje się jeszcze elegancją i klasą. A jako, że wszystkie dodatki stanowią o właścicielu, dzięki teczce ze skóry przedsiębiorca, lekarz czy prawnik wiele zyskuje. Nie sposób zaprzeczyć, że zarówno pacjenci, jak i potencjalni kontrahenci lub petenci zwracają uwagę na to, jakie dany specjalista zrobi na nim wrażenie. Ma to zresztą swoje potwierdzenie w psychologii biznesu. Jeśli na spotkaniu zjawisz się w odpowiednim outficie, dajesz do zrozumienia, że jesteś profesjonalistą przygotowanym do współpracy. Człowiekiem dbającym o szczegóły.
Poza tym, niezależnie od obowiązujących trendów – teczki męskie wykonane z naturalnej skóry zawsze są na topie. Podkreślają styl mężczyzny i stają się niejako jego wizytówką. Wysokogatunkowy materiał sprawia, że z dodatku tego rodzaju korzysta się latami! Co więcej, producenci dbają dziś, by ich produkty były wielozadaniowe. Teczka na laptopa lub teczka do ręki i na ramię – wybór zależy od potrzeb klienta. Jedno jest pewne – aktówka, to podkreślenie profesjonalnego podejścia do zawodu. W tym przypadku, to jednak nie wszystko. By zrozumieć na czym polega uniwersalność wspomnianego modelu, trzeba pochylić się nad charakterystyką stylu casual.

Czym wyróżnia się styl casual?

Casual, to słowo które w świecie mody powtarza się już od jakiegoś czasu. Mówiąc w skrócie – casual oznacza codzienny i zwykły. Przekładając to na obowiązujące trendy mówimy więc o elementach garderoby, które są na tyle uniwersalne, że służą zarówno podczas luźnych spotkań towarzyskich, jak i wyjść do klubu. Casual świetnie sprawdza się też w firmach w których obowiązuje nieco luźniejszy dress-code.
Casual jest bardzo wdzięcznym stylem, bo umożliwia łączenie ze sobą wielu innych trendów. W zależności od danej kombinacji świetnie sprawdza się z dodatkami eleganckimi, boho lub vintage. Poza tym, casual to również pełna swoboda. Liczą się wygodne materiały, funkcjonalne i oddychające. Nie bez znaczenia pozostaje również krój casualowych ubrań. Zazwyczaj jest on tak dobrany, by maskować wszelkie niedoskonałości. Najważniejsze wydaje się jednak to, że casual pozwala na stworzenie własnego, indywidualnego stylu. I to niezależnie od profesji, wieku czy sylwetki. A to przekłada się oczywiście na pewność siebie i możliwość przemycenia dyskretnej elegancji do stylizacji.

Połączenie swobody i elegancji w końcu stało się możliwe!

Mówiąc o teczce casualowej, mówmy zatem o produkcie, który jest jednocześnie elegancki, praktyczny, ale i w swej formie nieco swobodniejszy. Taki model idealnie sprawdza się w przypadku osób, które powinny chodzić ubrane w określony sposób, ale do swojej stylizacji chcą przemycić nieco luzu.

Poza tym, jak wiadomo określenie vintage, to wszelkiej maści zabiegi, które powodują, że dany produkt wydaje się starszy, niż jest w rzeczywistości. Wnioski są więc takie, że torba w stylu vintage i casual, to produkt który ma niepowtarzalny charakter. Dzięki niej jesteśmy w stanie prezentować się elegancko, a jednocześnie zachować dużo niezobowiązujących detali w swojej stylizacji. Skóra z jakiej wykonana jest teczka daje natomiast gwarancję tego, że dodatek będzie trwały, mocny i odporny na uszkodzenia. Poza tym, będzie również ponadczasowy. Różne trendy wychodzą bowiem z mody, ale nie galanteria skórzana. Ona mimo wszystko i na przekór zmieniającym się tendencjom – zawsze jest w szczególny sposób doceniania. Zarówno przez producentów, jak i samych klientów. Odpowiadając zatem na pytanie zadane na samym początku: tak! Skórzana teczka w casualowym stylu vintage z całą pewnością ma sens! Tym bardziej, jeśli chce się być „eleganckim na luzie”.
Szeroką ofertę męskich teczek znajdziesz na stronie www.PaoloPeruzzi.it