Sposoby oświetlenia chodników miejskich

Każde miasto potrzebuje elementów małej architektury będą to ławki, kosze na śmieci, lampy uliczne oraz wiele innych elementów architektonicznych.

Oczywiście powinniśmy dobierać je zgodnie z jednym stylem, jeżeli stawiamy na styl klasyczny mogą być to ławki oraz lampy żeliwne z różnego rodzaju wykończeniami w stylu kwiatowym, z zakończeniami okrągłymi, posiadające różne motywy. Naturalnie powinna być wprowadzona jedna przeważająca kolorystyka, mogą być to przykładowo ławki oraz lampy zielone, brązowe czy też po prostu czarne.

Sposoby oświetlenia chodników miejskich

Aluminiowe latarnie uliczne

Z pewnością aluminiowe latarnie uliczne będą nadawały charakteru naszym ulicom, znajdziemy je przy chodniku oraz oczywiście przy ulicy które będą rzucają światło na jezdnię. W tym przypadku warto zwrócić uwagę iż mamy do wyboru różne modele stalowe, żeliwne z różnego rodzaju mocowaniami żarówek, mogą być to lampy bardziej nowoczesne, o stylu oszczędnym, jak również bardziej klasyczne lampy mogące posiadać się przykładowo dwa punkty świetlne.

Najczęściej tego rodzaju latarnie będą posiadały wysokość około trzech metrów, dzięki temu będą mogły rzucać światło na większy obszar, większy teren. Naturalnie będziemy mogli wybrać odpowiednie klosze, mogą być to lampy dające światło dookólne lub też światło kierowane przykładowo na pewne części chodnika czy też ławki. Oczywiście w tym wypadku mamy dużą dowolność, producenci oświetlenia ulicznego posiadają w ofercie bardzo wiele ciekawych lamp które z pewnością można z powodzeniem zastosować nie tylko w przypadku chodników ale także w parkach miejskich.

Warto oczywiście sprawdzić oferty różnych producentów, przykładowo znajdziemy interesujące latarnie aluminiowe na stronie https://promarlighting.pl/oferta/miasto-ulica/latarnie-aluminiowe/, jest to bardzo dobry pomysł ze względu na fakt iż aluminium nie poddaję się korozji, dlatego będą to bardzo wytrzymałe lampy, z pewnością także bardzo eleganckie o nowoczesnej charakterystyce. Wysokie, proste lampy aluminiowe doskonale sprawdzą się w terenach otwartych, wszędzie tam gdzie trzeba dać dużo światła, oświetlić przykładowo chodnik czy też ścieżkę rowerową.

Posted In Dom