Sprawdź to świetne porady dotyczące projektowania stron internetowych

Chcesz zostać świetnym projektantem stron internetowych? Masz wielkie pomysły na swoją wymarzoną stronę internetową, które są sparaliżowane brakiem praktycznych umiejętności niezbędnych do ich realizacji? Jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności projektowania stron internetowych, przejdź do poniższego artykułu, aby uzyskać przydatne informacje w tej dziedzinie.Dobra strona internetowa powinna wyświetlać się i funkcjonować w każdym typie przeglądarki internetowej, dlatego bardzo ważne jest, aby przetestować ją w każdej przeglądarce aktualnie dostępnej na rynku.

To, co działa w Chrome, może nie wyglądać tak, jak chcesz w Firefoksie, Internet Explorerze lub Safari. Przed uruchomieniem przetestuj wizualnie swoją witrynę w każdej przeglądarce.Upewnij się, że wszystkie linki w Twojej witrynie działają prawidłowo, zanim opublikujesz witrynę. Niewiele rzeczy jest tak frustrujące, jak kliknięcie linku tylko w celu wyświetlenia strony błędu. Możesz sprawdzić swoje linki ręcznie lub istnieją programy, które przeskanują Twoją witrynę i zgłoszą wszelkie uszkodzone linki.Przetestuj swoją witrynę przed jej uruchomieniem. Nie ma nic gorszego niż uruchomienie nowej strony internetowej i konieczność jej natychmiastowego usunięcia z powodu błędów lub innych problemów. Zbierz grupę ludzi, którzy korzystają z różnych przeglądarek internetowych i platform komputerowych, i poproś ich o korzystanie z wersji beta Twojej witryny, spisując wszelkie napotkane problemy.Przetestuj swoją witrynę w najpopularniejszych przeglądarkach i platformach, aby upewnić się, że wyświetla się poprawnie. Czasami skrypty działające w jednej przeglądarce mogą nie dawać takich samych wyników w innej przeglądarce. Dlatego może być konieczne podjęcie dodatkowych środków, takich jak dodanie funkcji wykrywania przeglądarki, aby zapewnić prawidłowe wyświetlanie witryny w większości warunków.Aby ułatwić odwiedzającym Twoją witrynę poruszanie się po witrynie, zaprojektuj ją tak, aby łatwo było znaleźć „rzeczy”. Kiedy masz prostą witrynę, która ułatwia lokalizowanie informacji, utrzymujesz tam odwiedzających znacznie dłużej. Jeśli im to utrudnisz, będą sfrustrowani i odejdą.Możesz zbudować sobie dobrą stronę internetową, używając tylko wolnego oprogramowania. Sprawdź to świetne porady dotyczące projektowania stron internetowych

Niektórzy uważają, że wydawanie setek dolarów na oprogramowanie jest absolutną koniecznością.

Istnieją jednak dziesiątki programów, które oferują porównywalne wyniki za mniejsze pieniądze. Przy odrobinie wysiłku wyszukiwania z Twojej strony, potrzebne narzędzia można znaleźć i to za darmo.Najlepsze strony internetowe przekazują wiele informacji za pomocą niewielkiej ilości słów. Jeśli jesteś rozwlekły, ludzie łatwo się znudzą i znajdą inną stronę, która jest bardziej zwięzła. Upewnij się, że jakakolwiek treść jest istotna i łatwa do zrozumienia – gazety używają poziomu czytania ósmej klasy, który jest najczęstszym poziomem czytania i pisania.Nie wczytuj treści multimedialnych automatycznie. Bogate treści odnoszą się głównie do muzyki i filmów, ale kwalifikuje się wszystko, poza tekstem lub grafiką. Wiele osób przegląda się w środowisku pracy, w którym nagle odtwarzane dźwięki stanowią duży problem. Ponadto wiele osób ogólnie uważa, że ​​tak bogata treść jest irytująca. Bogata zawartość powinna wymagać pewnej interakcji ze strony użytkownika przed rozpoczęciem gry.Unikaj używania animowanych GIF-ów w swojej witrynie. Były one popularne pod koniec lat 90., ale nowsze technologie zastąpiły zastosowania animowanych GIF-ów, które były rzeczywiście przydatne. Animowane pliki GIF mają niską jakość i duży rozmiar. Używaj ikon statycznych do elementów strony i rzeczywistych plików wideo do złożonych animacji.Teraz, gdy zdobyłeś więcej wiedzy na temat projektowania stron internetowych, czy czujesz się trochę pewniej w tym temacie? Jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować wsparcia moralnego lub technicznego, zachowaj ten artykuł jako pomocne źródło, gdy chcesz podjąć się nowego projektu projektowania stron internetowych.