Atrakcje dla dzieci w Jastrzębiej Górze

Jastrzębia Góra to urocza wiś letniskowa położona w najdalej wysuniętym na północ punkcie Polski. Ten nadmorski kurort przyciąga wielu turystów, wśród nich rodziny z dziećmi. O popularności Jastrzębiej Góry decydują nie tylko walory przyrodnicze, ale również jej urozmaicona baza noclegowa. Na miejscu i w najbliższej okolicy dzieci mogą skorzystać z licznych atrakcji.

Nadmorska plaża

Większość rodzin docenia niezwykły klimat jastrzębskiej plaży. Położona poniżej wysokiego klifu pozytywnie zaskakuje sporą szerokością. Jest to wymarzone miejsce dla spragnionych zabaw dzieci, które z radością budują zamki z piasku oraz baraszkują wśród morskich fal. Najlepsze hotele nad morzem dla rodzin z dziećmi usytuowane są w niedalekim sąsiedztwie plaży, co umożliwia małym gościom aktywny wypoczynek.

Lisi Jar

Atrakcyjnym miejscem rodzinnych pieszych wycieczek jest Lisi Jar – wąwóz o długości 350 m porośnięty starymi bukami. Zalesione zbocza wąwozu tworzą przyjemny cień, dający wędrowcom ulgę nawet podczas upalnych letnich dni. To niezwykłe miejsce położone jest na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. W parku znajdują się również inne ścieżki i szlaki przyrodnicze, w tym malownicze trasy rowerowe.

Parki linowe w Jastrzębiej Górze i okolicy

Mali wielbiciele parków linowych mogą skorzystać z tego typu atrakcji w samej Jastrzębiej Górze lub w pobliskim Władysławowie. Jastrzębski park posiada 3 trasy o zróżnicowanym stopniu trudności. W zależności od wzrostu dziecka może ono skorzystać z trasy dla odważnych bądź dla śmiałków. Ta ostatnia opcja dedykowana jest jednak starszym dzieciom.

Ocean Park we Władysławowie

W niedalekiej odległości od Jastrzębiej Góry znajduje się Ocean Park. Na 20 ha terenie zgromadzono przeróżne figury morskich stworzeń, wykonane w skali 1:1. Dla ciekawych świata odkrywców wizyta w Parku jest też okazją do spotkania z żywym rekinem czy rybami tropikalnymi. Młodsze dzieci mogą skorzystać z dużego placu zabaw, który pod względem rozmiarów zajmuje pierwsze miejsce w województwie.

Muzeum Figur Woskowych

Przy Promenadzie Światowida, będącej głównym deptakiem Jastrzębiej Góry znajduje się Muzeum Figur Woskowych. Jest to atrakcja dla najmłodszych fanów aktorów, sportowców czy innych sław. Można tutaj zrobić sobie zdjęcie ze „spotkania” z ulubionym celebrytą. Młodsze dzieci zapewne ucieszy widok postaci do złudzenia przypominających bohaterów popularnych bajek.

Hotelowe atrakcje

Planując pobyt w Jastrzębiej Górze, warto wybrać zakwaterowanie w hotelu, który przewiduje dodatkowe atrakcje dla najmłodszych. Turyści doceniają hotele nad morzem dla rodzin z dziećmi o wysokim standardzie oraz o urozmaiconej ofercie. Jednym z nich jest Hotel Astor. Przez cały rok organizuje on animacje dla dzieci, dzięki czemu nawet w niepogodę nie grozi im nuda. Mali goście hotelu biorą udział w zajęciach plastycznych, tanecznych oraz sportowych. Ci najbardziej aktywni mogą wyszaleć się w strefie rozrywki Playland lub w hotelowym basenie. Astor to hotel nad morzem dla rodzin z dziećmi, którego oferta zapewni udany wypoczynek wszystkim członkom rodziny.